5-06-20
Region. Zgłoszenia do 30 czerwca
Masz ciekawe zdjęcia z Pomorza? Wyślij je na konkurs Gdańsk Press Photo 2020 – czekają atrakcyjne nagrody


Gdynia - Zakończenie Rejsu Niepodległości. Zdjęcie z konkursu Gdańsk Press Photo 2019. Fot. Dominik Werner

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku i Kosycarz Foto Press zapraszają do wzięcia udziału w XXIV Pomorskim Konkursie Fotografii Prasowej im. Zbigniewa i Macieja Kosycarzy `dańsk Press Photo 2020`. W konkursie mogą wziąć udział zarówno profesjonalni fotografowie, jak i amatorzy.

Zdjęcia w postaci plików cyfrowych należy nadsyłać do 30 czerwca 2020 r., do siedziby Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku, ul. Korzenna 33/35, 80-851 Gdańsk, z dopiskiem `Gdańsk Press Photo 2020`.

Sześć kategorii tematycznych
W konkursie mogą wziąć udział fotoreporterzy i fotograficy zamieszkali lub wykonujący pracę na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Wysłać można wyłącznie zdjęcia, które do tej pory nie były zgłaszane w innych konkursach, wykonane w okresie od 1 kwietnia 2019 do 30 czerwca 2020 roku. Do nagrody Gdańsk Press Photo 2020 można zgłosić pojedyncze fotografie, a także fotoreportaże w sześciu kategoriach:

-    wydarzenie,

 -   ludzie,

 -   kultura,

-    sport,

-    życie i świat wokół nas,

-    fotografia spoza regionu.

Maksymalna liczba zdjęć zgłaszanych przez jedną osobę to 40 sztuk. Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody finansowe oraz dyplomy.

Jury obradować będzie 4 sierpnia 2020 r., a zaraz po posiedzeniu  zostaną ogłoszone wyniki konkursu. Uroczyste wręczenie nagród będzie miało miejsce podczas otwarcia głównej wystawy 3 września 2020 r. o godz.17.00 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku, ul. Korzenna 33/35. W przypadku zmiany terminu uroczystości, informacja pojawi się na stronie Nadbałtyckiego Centrum Kultury.

Konkurs jest organizowany pod patronatem marszałka województwa pomorskiego oraz prezydentów Gdańska, Sopotu i Gdyni.

Do pobrania:

    regulamin konkursu

    karta zgłoszeniowa

    karta zgłoszeniowa - informacja o autorze


Natalia Kłopotek-Główczewska
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.