13-05-19
Czersk. Wygrana w derbach gminy
Mecze Olimpii Czersk

Seniorzy Olimpii rozegrali w ostatnim tygodniu kolejne mecze o mistrzostwo B klasy.

Mecz u siebie z Czarnymi Piece.

Czarni Piece to trudny przeciwnik, Olimpii nigdy nie udało się wygrać z tą drużyną. Do przerwy było 1:0 dla Czarnych, w drugiej połowie, Olimpia objęła prowadzenie 2:1.
W ciągu dwóch minut  bramki dla Olimpii strzelili Piotr Czarnowski i Mateusz Drążek. Wyrównanie dla Czarnych padło w 60 min. i wydało się, że takim wynikiem zakończy się spotkanie. Ale końcówka meczu należała do Czarnych, którzy zdobyli 3 bramkę w 83 min. i jeszcze jedną  w doliczonym czasie gry. Niestety i tym razem Czarni schodzili z murawy wygrani. Szkoda, bo mecz był wyrównany i remis byłby sprawiedliwy. Może uda się wygrać następnym razem.

Natomiast w niedzielę 12.05 odbyły się w Łęgu derby gminy z miejscowymi Zieloni Łąg. Piłkarze Zielonych szybko objęli prowadzenie i sensacja wisiała w powietrzu, bo faworytem spotkania była Olimpia. Ale jeszcze do w pierwszej połowie udało się wyrównać, bramkę na 1:1 strzelił Paweł Rudnik.

W drugiej połowie w 56 minucie Olimpia objęła prowadzenie i to po samobójczym golu zawodnika Zielonych i takim wynikiem 2:1 zakończył się mecz.

Nie było to porywające widowisko, najwięcej emocji budziły dziwne decyzje sędziego, który ewidentnie nie radził sobie z prowadzeniem tego spotkania.