16-05-18
Powiat chojnicki.
Działania „Truck & Bus”
MIĘDZYPOWIATOWE DZIAŁANIA „TRZEŹWOŚĆ”

W poniedziałek (14.05) od rana funkcjonariusze ruchu drogowego z Chojnic wspólnie z policjantami ruchu drogowego ze Starogardu Gd.  prowadzili kontrole kierowców pod kątem ich stanu trzeźwości. Policjanci z Chojnic w ciągu kilku godzin przebadali blisko 500 kierujących na terenie powiatu chojnickiego i zatrzymali czterech nietrzeźwych uczestników ruchu.


Eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców i rowerzystów, niezmiennie od lat, jest jednym z głównych celów w działaniach Policji. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń badania są wykonywane szybko i skutecznie, nie tworzą nadmiernych utrudnień w ruchu drogowym. Chojniccy mundurowi w najbliższych dniach przeprowadzają kolejną taką akcję.

Przypominamy, że za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za spowodowanie wypadku w takim stanie grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 12.


Działania „Truck & Bus”
Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Chojnicach dziś (16.05.br) po raz kolejny przeprowadzą działania kontrolno- prewencyjne pod nazwa „Truck & Bus”. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracać będą na kierowców autokarów i samochodów ciężarowych kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Dziś (16 maja br.) przez cały dzień na drogach powiatu chojnickiego policjanci przeprowadzą kolejne działania pod nazwą „Truck & Bus” mające na celu ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy. Zamiarem policyjnej akcji będzie w szczególnosci zapewnienie bezpieczeństwa podrózującym oraz sprawdzenie stanu technicznego pojazdów, trzeźwości kierowców oraz wymaganych dokumentów.

Policjanci mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym przeprowadzają różnego rodzaju akcje, aby wszyscy szczęśliwie dotarli do celu.

mat. KPP Chojnice 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.