22-06-18
Powiat chojnicki.
Mieszkańcy gm. Czersk na `gościnnych występach`
DZIĘKI REAKCJI POLICJANTA BĘDĄCEGO PO SŁUŻBIE, ZOSTALI ZATRZYMANI SPRAWCY KRADZIEŻY

Dzięki szybkiej reakcji policjanta będącego po służbie odpowiedzialności karnej nie unikną dwaj mieszkańcy gminy Czersk, którzy w minioną środę  ukradli z terenu budowy w Chojnicach piłę elektryczna do cięcia drewna. Chojniccy stróże prawa zatrzymali po pościgu mężczyzn w wieku od 20 do 23-lat, a w aucie znaleźli i zabezpieczyli skradzioną piłę. Sprawcy tego przestępstwa wczoraj zostali przesłuchani i  usłyszeli zarzuty. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


W minioną środę policjant będący po służbie siedząc w aucie wraz z pokrzywdzonym sąsiadem zauważyli pojazd, który podjechał pod dom będący w budowie. Z samochodu wybiegł mężczyzna i zabrał z posesji pokrzywdzonego piłę do cięcia drewna, po czym samochód na zgaszonych światłach ruszył i odjechał w kierunku centrum. Widzący to policjant wraz z kolegą ruszyli szybko za tym autem zawiadamiając w tym czasie dyżurnego chojnickiej jednostki policji. Po otrzymaniu tej informacji oficer dowodzący jednostką policji natychmiast we wskazane miejsce przemieszczania się uciekającego samochodu wysłał patrole, które ruszyły w pościg przemieszczając się wyznaczonym kierunku. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji udało się zatrzymać sprawców tej kradzieży. W trakcie zatrzymania policjanci przeszukali pojazd, w którym znaleźli skradzioną chwilę wcześniej piłę łańcuchową. Trzej mężczyźni zostali zatrzymani i spędzili noc w policyjnym areszcie.

Wczoraj, po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego, dwóch zatrzymanych 21 i 23-latek usłyszeli zarzuty, a trzeci został przesłuchany w charakterze świadka. Zabezpieczona przez policjantów piła w najbliższym czasie zostanie przekazana  właścicielowi. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 

mat. KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.