20-04-18
Gm. Czersk. Apel do Prezydenta RP
Minister podtrzymuje stanowisko wojewody.
Roman Lipski zapowiada złożenie pozwu
zbiorowego przeciwko gminie Czersk

Wracamy do sprawy grupy rolników z gm. Czersk, którzy nie otrzymali dopłat z ARiMR za utracone plony w wyniku przejścia nawałnicy (o sprawie pisaliśmy – tutaj). Przypomnijmy, rolnicy argumentowali, że nie zostali powiadomieni przez burmistrza Czerska o możliwości składania wniosków, z kolei włodarz twierdzi, że informacja o możliwości skorzystania z wsparcia pojawiła się.

5 kwietnia br. Wojewoda Pomorski odpisał grupie rolników. Stwierdził, że nie ma możliwości przywrócenia terminu rozpatrywania wniosków o oszacowanie szkód spowodowanych przez ubiegłoroczną nawałnicę. Jednocześnie zostało wystosowane pismo do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z prośbą o przeanalizowanie innych możliwości wsparcia rolników z gm. Czersk poszkodowanych w sierpniu 2017r.  Okazuje się, że minister podtrzymuje stanowisko wojewody (pismo poniżej).

W tej sytuacji Roman Lipski, pełnomocnik 143 rolników zapowiada złożenie pozwu zbiorowego przeciwko gminie Czersk w sprawie uzyskania odszkodowania.  W specjalnym piśmie wystąpił do burmistrz Czerska z wezwaniem do przysłania polisy ubezpieczeniowej z tytułu odpowiedzialności cywilnej gminy Czersk (publikujemy poniżej).

Roman Lipski informuje też, że wystosuje jeszcze pismo z apelem do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, aby pochylił się nad grupą rolników z gm. Czersk. Jak mówi, ma nadzieję, że apel nie pozostanie bez echa, tym bardziej, że prezydent niedawno odwiedził tereny poklęskowe m.in. w gm. Czersk i wie z jakimi bolączkami borykają się mieszkańcy tego regionu.

(red)

 

 

 

 


 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.