1-05-19
Czersk. Dziewczęta przywiozły srebrne medale
MISTRZOSTWA POLSKI W PŁYWANIU
ZSS „SPRAWNI RAZEM”

W niedzielę, 28 kwietnia, na krakowskim AWF-ie  zakończyły się 23. Mistrzostwa Polski w pływaniu ZSS Sprawni Razem. W imprezie udział wzięło 76 zawodników z 9 województw ( dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, małopolskie, mazowieckie, podlaskie, pomorskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie).

Podczas dwudniowych Mistrzostw Polski w pływaniu, które odbyły się na pływalni AWF Kraków, rywalizowali aktualni reprezentanci kraju i pretendenci. Klub MUKS „Razem” Czersk reprezentowały dwie zawodniczki – Natalia Babińska i Patrycja Babińska. Pierwsza z nich przywiozła z MP trzy srebrne medale. Za start na 50m stylem dowolnym i 50m stylem grzbietowym oraz za sztafetę 4x50m stylem dowolnym, Patrycja wraz z koleżankami wywalczyła srebrny medal w sztafecie 4x50m stylem dowolnym.

Głównym celem weekendowej imprezy było rozwijanie aktywności sportowej osób niepełnosprawnych oraz upowszechnienie pływania, jako jednej z form rekreacji. Organizatorem mistrzostw Polski w pływaniu był Związek Stowarzyszeń Sportowych Sprawni Razem, który wspiera młodych sportowców niepełnosprawnych intelektualnie.

MUKS „Razem” Czersk

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.