21-09-22
Czersk. Mistrzostwa Województwa w Jesiennych Biegach Przełajowych Lębork 2022
Sukces ekipy z Czerska

20.09.2022r. uczniowie ZSS w Czersku ZSS w Czersku i zawodnicy MUKS „RAZEM”– Patrycja Babińska, Emilia Pestka, Anastazja Szkatuła, Arkadiusz Hinca, Jakub Śliwiński, Ryszard Górnowicz i Konrad Kułakowaki uczestniczyli w Lęborku w Jesiennych Mistrzostwach Województwa w Biegach Przełajowych ZSS „SPRAWNI RAZEM”. Udział całej ekipy zakończył się ogromnym sukcesem.

Dziewczyny – Patrycja i Emilia, które zajęły odpowiednio miejsca I, II, wywalczyły I miejsce w klasyfikacji dziewcząt powyżej lat 16.

Anastazja, prowadząc od startu do mety, nie dała szans swoim przeciwniczkom i wygrała bieg dziewcząt poniżej 16 lat. Chłopcy młodsi – debiutanci – w  kategorii do lat 16 zajęli miejsca – Konrad – IV, Arek – V, Ryszard – IX a Jakub – X.
W klasyfikacji  generalnej,  nasi zawodnicy wywalczyli II miejsce.

Najlepsi zawodnicy będą reprezentować Pomorze na Mistrzostwach Polski, które w dniach
23-25.09.2022r. odbędą się w Łosicach woj. mazowieckim. Z naszej ekipy na w/w zawody pewne wyjazdu są Patrycja, Emilia i Anastazja. Do trójki dziewczyn dołączy może jeszcze Konrad.
Uczniów i zawodników do zawodów przygotowali: Przemysław Lepak, Paweł Jakubowski i Jarosław Fidurski.