5-03-21
Czersk. MKS Handball Czersk
Do Kwidzyna po zwycięstwo!

Po wyrównanym i emocjonującym meczu w Tczewie (przegranym niestety przez naszą drużynę 33:34 (14:16)), już jutro naszą drużynę czeka kolejny trudny sprawdzian. Tym razem czerszczanie udają się do Kwidzyna, by powalczyć z tamtejszym SMS ZPRP II.

Zwycięstwem z wcześniej niepokonanym w rozgrywkach KPR Gryfino, nasz najbliższy rywal zgłosił swe aspiracje do awansu w ligowej tabeli. Wczoraj z kolei, kwidzynianie pokonali w zaległym meczu Sambor Tczew 35:29 i awansowali na 6 miejsce w ligowej tabeli (MKS Handball zajmuje 4 lokatę). Dla MKS-u jest to bardzo ważny mecz w perspektywie walki o miejsce w pierwszej piątce. Zwycięstwo mocno zbliży naszą drużynę do wykonania tego zadania, a jednocześnie utrzyma ją w walce o podium.

W meczach z Iławą (zwycięstwo 27:22) i Tczewem (porażka 33:34) pokazaliśmy charakter i ambicje. Jak będzie w sobotę? Atmosfera w szatni jest budująca. Jesteśmy drużyną!!! To najważniejsze! Czas na Kwidzyn!

- „To trudny rywal. Jego skład tworzą młodzi zawodnicy zebrani do Szkoły Mistrzostwa Sportowego z całego kraju. Młodzież reprezentująca Kwidzyn, z meczu na mecz staje się bardziej doświadczonym zespołem. Co więcej, w meczu przeciwko naszej drużynie, gospodarze wystąpią wzmocnieni zawodnikami pierwszego zespołu, na co dzień występującego na parkietach I ligi. Szkoda, że po raz kolejny nie będziemy mogli zagrać w optymalnym składzie. Oprócz kontuzjowanych wcześniej Sebastiana Pstrąga i Mateusza Konika, tym razem z racji obowiązków zawodowych zabraknie Mateusza Łońskiego, jednego z najskuteczniejszych naszych zawodników. Mimo problemów postaramy się powalczyć o zdobycz punktową. A jak będzie, to zweryfikuje boisko” - mówi prezes czerskiego klubu - Maciej Jakubowski.

GRAMY DLA WAS!!!

MKS Handball Czersk

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.