7-03-24
Czersk. ZDJĘCIA
MKS Handball Czersk - SPR Wybrzeże I Gdańsk 34:33 (16:15).
Sensacja w Czersku! Pokonujemy Mistrza Polski Juniorów!

"Spełniło się jedno z moich marzeń" - tymi słowami podsumował mecz ze świeżo upieczonym Mistrzem Polski Juniorów  - prezes MKS-u - Maciej Jakubowski. Po kapitalnym widowisku, przy wypełnionych po brzegi trybunach Hali Sportowej im. Romana Bruskiego, nasz zespół faworyzowane Wybrzeże 34:33 (16:15).

Początek meczu należał do gości,  którzy po 4 minutach prowadzili 2:0. Po dwóch trafieniach Mateusza Glinieckiego nasz zespół wyrównał, a w 12 minucie wyszedł na prowadzenie 5:4. Kiedy w 18 minucie prowadziliśmy 10:6, a gra naszej drużyny napawała optymizmem, zwycięstwo nad gdańszczanami zaczęło wydawać się coraz bardziej realne. Jeszcze w 25 minucie, dzięki rewelacyjnej postawie w bramce Kamila Spychalskiego, prowadziliśmy 15:11. Niestety kilka kolejnych bramek przyjezdnych sprawiło, że do szatni schodziliśmy prowadząc, ale już tylko 16:15.
Po zmianie stron trwała zażarta walka o każdą piłkę. W 44 minucie goście ponownie wyszli na prowadzenie (24:23), jednak nasza drużyna pokazała charakter i odpowiedziała. W 57 minucie było 32:29 dla MKS-u, jednak goście nadal nie odpuszczali i na minutę przed końcowym gwizdkiem sędziów na tablicy widniał wynik remisowy (32:32).

Ostatnie 60 sekund zapowiadało się.. jak zawsze.. emocjonująco. Na szczęście wytrzymaliśmy presję rywala. Najpierw Mateusz Gliniecki, który rozgrywał tego dnia najlepsze spotkanie w swej dotychczasowej karierze, skierował piłkę do siatki, a tuż po nim przechwyt na bramkę zamienił najlepszy na boisku - Bartłomiej Węckowski. Było już jasne, że tego dnia trzy punkty zostaną w Czersku!

"Bardzo się cieszę, że udało nam się wygrać przy takiej publiczności i po zaciętym meczu. Jestem dumny ze swojego występu i z występu drużyny" - podsumował mecz jeden z bohaterów tego spotkania - Bartłomiej Węckowski.

"Popełnialiśmy błędy, ale ostatecznie wygraliśmy i to jest najważniejsze! Zwycięstwo w meczu przeciwko renomowanej drużynie podnosi morale drużyny i napawa optymizmem na kolejne spotkania" - dodał trener MKS-u - Paweł Jakubowski.

Słowa uznania należą się całej drużynie. Zawodnicy zostawili serducha i zdrowie na parkiecie, po raz kolejny udowodniając, że z Czerska łatwo się punktów nie wywozi!

Mecz naszej drużyny jak zawsze okrasiły swoimi występami cheerleaderki z czerskiego GCK-u. Gościnnie wystąpiły również grupy taneczne zespołu "Paradise". Ponadto na trybunach gościliśmy młodych zawodników zaprzyjaźnionej z nami Brdy Rytel. Mamy nadzieję, że nasz mecz przypadł do gustu zawodnikom piłki nożnej i że będą nas oni od czasu do czasu odwiedzać 🙂 Nie zabrakło również kawy/herbaty oraz "magdalenkowego" ciasta. A nad wszystkim czuwał nasz Wolfi. Cieszymy się bardzo, że mamy dla kogo grać! Cieszymy się, że mamy w hali cudowną atmosferę, która wyzwala w naszych zawodnikach dodatkowe pokłady możliwości! Bo przecież GRAMY DLA WAS!!!

MKS wystąpił w składzie:
Kamil Spychalski, Kamil Klunder, Piotr Wesołowski - Bartłomiej Węckowski (9 bramek), Mateusz Gliniecki (😎, Paweł Kocikowski (4), Łukasz Krasucki (3), Damian Rostankowski (2), Aleksander Bronk (2), Michał Rostankowski (2), Mateusz Łoński (1), Paweł Jakubowski (1), Paweł Moczadło (1), Marcin Karbowski (1), Mateusz Lenz, Ksawery Burchardt.

Meczem z Wybrzeżem I rozpoczęliśmy serię spotkań, które rozgrywać będziemy w bliskich terminach. Kolejne mecze rozegramy:
12.03. w Kwidzynie z wiceliderem SMS-em II Kwidzyn,
15.03. w Czersku z Wybrzeżem II Gdańsk,
17.03. w Nakle z Krajną.

Już teraz serdecznie zapraszamy do naszej hali na mecz z Wybrzeżem II Gdańsk. Odbędzie się on 15.03. (piątek) o godzinie 19.00.