2-03-21
Czersk. ZDJĘCIA
Młodziczki LUKS Pol Czersk w strefie
medalowej Pomorskiej Ligi Piłki Ręcznej


Bardzo pomyślnie zakończyła się walka młodziczek LUKS Pol Czersk o wejście do najlepszej czwórki Pomorza. Od jesieni zawodniczki, na co dzień uczęszczające do klasy sportowej w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku, rywalizują w rozgrywkach ligowych.

Po zawodach eliminacyjnych czerskie szczypiornistki zagrały w dwóch turniejach półfinałowych. Pierwszy turniej nasze wychowanki rozegrały w Czersku. Do tych zawodów czerszczanki przystąpiły szczególnie zmotywowane, ponieważ naprzeciwko nich stanęły medalistki z poprzednich sezonów – drużyny z Tczewa i Starogardu Gdańskiego. Dzięki świetnej postawie gospodynie wygrały oba spotkania – z Tczewem 17 – 13 oraz ze Starogardem 15 – 13.

W zawodach rozegranych w miniona sobotę w Tczewie, czerszczanki uległy tczewiankom 11 – 15 oraz wysoko wygrały z drużyną ze Starogardu Gdańskiego 19 – 12. Dzięki zaliczce z turnieju w Czersku nasze dziewczęta awansowały do strefy medalowej. O tym, które drużyny zdobędą medale, zadecydują cztery turnieje finałowe, z których pierwszy odbędzie się 13 marca. W finałowej grupie czerszczanki powalczą z drużynami z Bania, Kwidzyna oraz Słupska. Znalezienie się w strefie medalowej pomorskiej ligi, do rozgrywek której przystąpiło dwadzieścia zespołów, już jest bardzo dużym sukcesem, jednak celem jest medal. Życzymy powodzenia.

Skład LUKS Pol Czersk: Kornelia Łącka, Maria Jażdżewska, Marta Cisewska (8 i 7 bramek w turniejach), Kaja Czapiewska (11), Maja Czapiewska (4,2), Martyna Baczyńska (6,3), Oliwia Dobrowolska (7,3), Zuzanna Niesiołowska (8,2), Milena Borchardt (1), Paulina Cherek, Marcelina Kołatka, Amelia Narloch. Szkoleniem dziewcząt zajmują się Dawid Haftka i Wojciech Linda.

Hala Sportowa w Czersku

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.