23-04-18
Czersk. Na pamiątkę spotkania każdy z uczestników otrzymał na kartce papieru własne odciski palców
MŁODZIEŻ ODWIEDZIŁA POLICJANTÓW
Z CZERSKIEGO KOMISARIATU

Policjanci z Czerska gościli w komisariacie  młodzież z miejscowej Szkoły Podstawowej nr 3.  Mundurowi podczas spotkania przedstawili uczniom zasady bezpiecznego zachowania podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapoznali ich z pracą policjanta. Funkcjonariusze na pamiątkę spotkania odbili na kartce uczestnikom spotkania ich własne odciski palców. Na koniec spotkania uczniowie obejrzeli policyjny radiowóz oraz dowiedzieli się co to jest RSO i do czego służy aplikacja Moja Komenda.

W miniony piątek policjantów z czerskiego komisariatu odwiedzili szczególni goście ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Czersku. Podczas zwiedzania jednostki uczniom przybliżono codzienną służbę funkcjonariuszy Policji. Młodzież uczestnicząca w spotkaniu z policjantami dowiedziała się jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Mundurowi mówili o bardzo ważnych zasadach, które musi wykonać pieszy, który chce w bezpieczny sposób przejść przez przejście dla pieszych. Każdy z uczniów mógł zobaczyć w jaki sposób zabezpiecza się różnego rodzaju ślady na miejscu zdarzenia. Policjanci w trakcie pogadanki przekazali młodym ludziom co to jest Regionalny System Ostrzegania  oraz do czego służy pomocna na co dzień aplikacja „Moja Komenda”. 

Na pamiątkę spotkania każdy z uczestników otrzymał na kartce papieru własne odciski palców. Na zakończenie wizyty uczniowie, którzy byli pod wrażeniem pracy policjantów mogli wejść do radiowozu, co sprawiło im wielką frajdę i wywołało dużo uśmiechu na ich twarzach.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.