6-09-19
Gm. Czersk. Inwestycję w Łęgu realizował Zakładu Usług Komunalnych w Czersku
Modernizacja ujęcia wody
w Łęgu. Najlepszy sprzęt na rynku

Kończą się prace związane z przebudową ujęcia w Łęgu. Jakość wody w tej część Gminy Czersk już jest bardzo dobra. Co więcej, nowe ujęcie pozwoli zaopatrywać w wodę większą ilość mieszkańców, a to umożliwi modernizację kolejnych urządzeń, tym razem w Odrach.

Inwestycję w Łęgu realizował Zakładu Usług Komunalnych w Czersku. Wymiana i zakup nowych urządzeń kosztowała 280 tys. zł, a termomodernizacja obiektu 330 tys. zł. – Jeśli chodzi o układ technologiczny i ujęcie wody, to mamy tu najlepszy sprzęt, który teraz jest dostępny na rynku – mówi Dyrektor ZUK-u w Czersku Paweł Garbacki. Modernizacja wpłynęła nie tylko na poprawę ciśnienia w sieci, ale, przed wszystkim, na jakość wody. – Od czasu zamontowania nowych urządzeń badania wody wypadają bardzo dobrze. Nie ma też reklamacji od odbiorców – dodaje Garbacki.

Nowe ujęcie daje możliwość, żeby rozszerzyć grono odbiorców między innymi o Odry, Wieck i okolice. To z kolei pozwoli na wyłączenie urządzeń w Odrach i rozpoczęcie modernizacji ujęcia w tej wsi.

UM Czersk

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.