12-11-18
Gm. Czersk. Obchody Narodowego Święta Niepodległości
Montaż słowno-muzyczny oraz wspólne
śpiewanie pieśni patriotycznych w ZS w Rytlu

W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Rytlu 11 listopada 2018 roku, w dniu Święta Niepodległości, odbyła się niecodzienna uroczystość, na którą dyrektor ZS Rytel Pani Maria Galińska, proboszcz rytelskiej parafii ks. Sylwester Bąk i sołtys Rytla Pan Łukasz Ossowski zaprosili mieszkańców wsi i szanownych gości.

Na przedstawienie „Pisk orła” i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i legionowych przybyli liczni z zaproszonych: burmistrz-elekt Pan Przemysław Biesek-Talewski, Pani Bogumiła Ropińska, radni gminni i powiatowi, nadleśniczy Nadleśnictwa Rytel Pan Zbigniew Łącki, prezes OSP w Rytlu Pan Ludwik Czerniejewski, seniorzy,  rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły i mieszkańcy Rytla i okolic.

„Mazurek Dąbrowskiego” gremialnie odśpiewany przy akompaniamencie zespołu Rytel Band rozpoczął wzruszający spektakl. Przedstawienie „Pisk orła” w wykonaniu uczniów ZS Rytel opowiadało o losach Polaków walczących o niepodległość, przypominało o niezwykle ważnej dla powstania i trwania narodu roli kultury. Niejeden z widzów ze wzruszeniem przypominał sobie strofy wieszczów recytowane przez uczennice z iście aktorskim zacięciem, wsłuchiwał się w pełne emocji piosenki śpiewane na głosy oraz  w utwory grane na pianinie.

Uczniowie nagrodzeni brawami przez publiczność, zostali też docenieni przez Przewodniczącego Rady Rodziców Pana Łukasza Formellę, który ufundował występującym  miłe upominki.

W drugiej części uroczystości wspólnie śpiewano pieśni patriotyczne i legionowe, do których przygrywał zespół Rytel Band.

Na koniec przy kawie i cieście przygotowanym przez nauczycieli i pracowników szkoły rozmawiano o występie, o przyszłości jaka czeka nas i nasze dzieci, wyrażając nadzieję, że będzie ona spokojniejsza i bezpieczniejsza od minionego stulecia.

Zespół Szkół w Rytlu

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.