9-04-18
Gm. Czersk. Policjanci ustalili rysopis poszukiwanej i natychmiast podjęli działania
Mundurowi z Czerska przyczynili się do uratowania
34-latki, która poinformowała rodzinę, iż chce
odebrać sobie życie


Dla policjantów z Komisariatu Policji w Czersku miniony weekend upłynął pod znakiem wytężonej pracy. Mundurowi przyczynili się również do uratowania 34-latki, która poinformowała rodzinę, iż chce odebrać sobie życie. Szybka akcja poszukiwawczo-ratunkowa policjantów prawdopodobnie zapobiegła tragedii.


W sobotni wieczór dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach otrzymał zgłoszenie o tym, że w okolicach jednej z miejscowości w gminie Czersk, znajdować się ma kobieta, która oddaliła się z spotkania rodzinnego, po czym poinformowała smsami, iż zamierza odebrać sobie życie.

Policjanci ustalili rysopis poszukiwanej i natychmiast podjęli działania w kierunku jej odnalezienia. Patrole policji penetrowały okolicę, w której doszło do zaginięcia. Dzięki szybkiej i skoordynowanej akcji funkcjonariuszom już po kilkunastu minutach udało się znaleźć kobietę, która była nietrzeźwa. W chwili odnalezienia 34-latka trzymała w ręku sznurek, była też pobudzona i odmawiała przyjęcia pomocy. Pomimo tego policjanci zajęli się nią i powiadomili służby ratunkowe, którym została przekazana w celu udzielenia pomocy psychologiczno-psychiatrycznej.

Kolejny raz szybkie i sprawne działanie policjantów z czerskiego komisariatu zapobiegło tragedii.

mat. KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.