15-06-20
Gm. Czersk. Wartość inwestycji to kwota 39 750 zł
Na stadionie w Rytlu nowa trawa już rośnie

Zakończono instalację systemu nawadniania na boisku sportowym, bocznym na stadionie w Rytlu. – To kolejna inwestycja realizowana w ramach Czerskiego Budżetu Obywatelskiego na tym obiekcie – mówi naczelni Wydziału Inwestycji i Infrastruktury Przemysław Bloch.

Sportowcy z pomocą gminy, lokalnych firm i mieszkańców w ubiegłym roku przygotowali teren pod boisko piłkarskie. Nawieziono ziemię, oczyszczono z kamieni i chwastów oraz wyrównano. Natomiast w tym roku wykonano instalację nawadniającą boisko oraz zasiano trawę pod przyszłą murawę.

W zeszłym tygodniu odbył się odbiór techniczny. Uczestniczyli w nim Przemysław Bloch, radny Łukasz Formella, prezes Brdy Michał Formella i opiekun stadionu Mateusz Weyna.

Wykonawcą zadania była firma Władysława Piesika „PIEL-OGRÓD” z Raciąża. Wartość inwestycji to kwota 39 750 zł. Pierwsze treningi będą prawdopodobnie możliwe dopiero w przyszłym roku, bo teraz trawa musi się dobrze zakorzenić.

UM w Czersku

Fot. Łukasz Formella

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.