17-01-18
Czersk.  Przechodniom udało im się odzyskać skradzioną torebkę, mężczyzna zdołał uciec
Napadł na kobietę w centrum Czerska,
już siedzi za kratami

Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku zatrzymali 35-latka, który w minioną niedzielę napadł na 37- letnią kobietę idącą chodnikiem. Napastnik używając przemocy ukradł jej torebkę z pieniędzmi i telefonem. Już na drugi dzień sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj w południe sąd rejonowy na wniosek policji i prokuratury aresztował podejrzanego na dwa miesiące. Za przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z czerskiego komisariatu zatrzymali sprawcę rozboju. Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (14.01) około 20.30 na jednej z ulic w centrum Czerska. Sprawca podbiegł do kobiety, i używając siły przewrócił ją po czym wyrwał jej torebkę w której znajdowały się pieniądze oraz telefon. Widzieli to zdarzenie inni przechodnie, którzy natychmiast zareagowali próbując ująć napastnika. Udało im się odzyskać jedynie skradzioną torebkę, a mężczyzna zdołał uciec.

Sprawą zajęli się natychmiast miejscowi kryminalni, którzy w wyniku działań operacyjnych ustalili, że na kobietę napadł 35-letni mieszkaniec Czerska. Policjanci zatrzymali podejrzewanego mężczyznę na jednej z posesji w mieście już następnego dnia. 35-latek trafił do policyjnej celi, gdzie spędził noc.

Wczoraj mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Sąd Rejonowy w Chojnicach na wniosek policji  i prokuratury zdecydował o jego aresztowaniu na 2 miesiące. Za rozbój z grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.