17-06-18
Czersk. Navigatoria Adventure Race 2018 - przygoda dla najwytrwalszych
Radek Literski z LUKS POL Czersk na drugim miejscu

Blisko stu zawodników za całego kraju zjechało w pierwszy czerwcowy weekend do Osia, aby rywalizować w kolejnej już edycji Rajdu Przygodowego "Navigatoria". Tego rodzaju zawody, choć bardzo ciekawe, są dosyć rzadkie, a w Polsce północnej w zasadzie odbywa się tylko jeden - właśnie "Navigatoria".


Dwuosobowy zespół: Radek Literski z LUKS POL w Czersku (na zdjęciu z prawej) oraz Artur Fankidejski z UKS Włóczykij zajęli drugie miejsce na trasie Speed – 80 km (czas: 7:07 h).

 Trasa: Prolog (6 km) wspólny przejazd na rowerach z bazy do Osia. Następnie krótkie „AnO” (Alternatywa na Orientację ) po mieście pokonywane pieszo, przy pomocy kombinowanych map.  Etap 1 – MTB 1 (22 km) etap pokonywany na rowerach, prosty nawigacyjnie, częściowo w terenie miejskim, ale w przeważającej części po lesie. Głównie drogi asfaltowe. Etap 2 – BnO (7 km) bieg na Orientację. Wymagający nawigacyjnie etap głównie w dobrze przebieżnym terenie leśnym, sporo terenu podmokłego. Etap 3 – MTB 2 (13 km) etap pokonywany na rowerach, prosty nawigacyjnie, częściowo w terenie miejskim,  częściowo po lesie. Głównie drogi asfaltowe. Etap 4 – Treking (15 km) etap pokonywany pieszo. Nawigacyjnie umiarkowanie wymagający. Niemal w całości przez tereny leśne. Etap 5 – Kajak (13 km) pierwszy odcinek etapu pokonywany po rzece drugi po jeziorze z PK do których będzie trzeba wyjść z kajaka. Na etapie obowiązkowe oświetlenie każdego zawodnika i kask! Kapoki i wiosła zapewnione. W czasie etapu zawodnicy będą mieli do wykonania zadanie specjalne, linowe.

Relacja z imprezy – TUTAJ
http://rowery.trojmiasto.pl/Navigatoria-Adventure-Race-2018-przygoda-dla-najwytrwalszych-n124517.html


oraz TUTAJ
http://stambul-soczi.blogspot.com/2018/06/navigatoria-2018.html

 


(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.