26-08-21
Powiat chojnicki. KOMUNIKAT
Nie będzie inscenizacji szarży pod Krojantami

Gmina Chojnice wraz z Fundacją „Szarża pod Krojantami” i Szkołą Podstawową w Nowej Cerkwi w oparciu o ustawę w/s szczególnych rozwiązań związanych z koronawirusem i dużym zagrożeniem epidemiologicznym w kraju podjęli decyzję.


Tegoroczne obchody będą miały formę i charakter adekwatny do sytuacji bieżącej i uwarunkowań prawnych związanych z obostrzeniami obowiązującymi w zakresie dotyczącym pandemii.   |  fot. ilustracyjne


O ponownym odwołaniu części plenerowej obchodów 82 rocznicy szarży i wybuchu II wojny światowej z dnia 1 września 1939 r. informowaliśmy pod koniec maja br. Przypomnijmy, sytuacja epidemiczna w kraju  nadal budzi niepokój i należy zrezygnować z tłumnych zgromadzeń, na których trudno zapanować nad dyscypliną i zachowaniem dystansu społecznego. To nie znaczy, że nie uczcimy pamięci o naszych bohaterach, którzy walczyli pod Krojantami.

Uroczystości patriotyczno – religijne upamiętniające 82 rocznicę słynnej szarży pod Krojantami i wybuch II wojny światowej odbędą się wg następującego scenariusza. W dniu 5 września 2021 r. o godz. 12:00 Uroczysta Msza Św. przed pomnikiem 18 Pułku Ułanów Pomorskich. Po mszy będzie możliwość złożenia  wiązanek i kwiatów pod pomnikiem.

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
Wójt Gminy Chojnice
dr inż. Zbigniew Szczepański

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.