12-10-18
Czersk. Zatrzymanie w centrum Czerska
Nie posiadał prawa jazdy, ale miał 3 promile
i popełnił szereg wykroczeń


Wczoraj (11.10) około 13:00 w Czersku w centrum miasta czerscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki Opel Vectra. Samochodem kierował 29-letni mieszkaniec Czerska. Kierowca był pod silnym działaniem alkoholu – badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, auto którym poruszał się mężczyzna miało tablice rejestracyjne od innego pojazdu, nie było zarejestrowane, a także nie posiadało aktualnego ubezpieczenia OC. W związku ze stwierdzonym przestępstwem drogowym policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę. Mężczyzna był już karany za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu. 

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdzie kierowcę czekają konsekwencje prawne związane ze stwierdzonym przestępstwem i wykroczeniami drogowymi.

Ponownie przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tys. złotych.

Policjanci kolejny już raz apelują do wszystkich kierowców o to, aby nie kierowali pojazdami po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu!!! Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze!!!

KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.