5-03-19
Czersk. Czytelnik apeluje o reakcję zanim zapadnie się chodnik lub jezdnia
Niebezpiecznie przy ul. 21 Lutego w Czersku

Nasz czytelnik zwraca uwagę na niebezpieczną dziurę przy ul. 21 Lutego w Czersku zlokalizowaną blisko chodnika, która znajduje się w tym miejscu od prawie roku.

Wspomina, że sprawa wyrwy o głębokości około metra odsłaniającej uszkodzony przepust, była zgłaszana w maju 2018 roku. Wtedy skończyło się na tym, iż czerski ZUK zabezpieczył miejsce europaletą i barierkami, które po pewnym czasie zniknęły.

Czerszczanin zaznacza, że ziemia jest w tym miejscu miękka i niestabilna, grunt jest ciągle wymywany i powstają kolejne dziury. Przypomina, że do podobnego zdarzenia doszło niedawno, gdy zapadł się podmyty chodnik ok. 100 metrów od tego miejsca na wysokości wylotu ulicy Gajowej.

- Mam nadzieję, że ktoś zainteresuje się sprawą zanim zapadnie się chodnik lub jezdnia – apeluje za naszym pośrednictwem czytelnik, który przysłał zdjęcia wspomnianej dziury (publikujemy poniżej).

Prezes ZUK w Czersku, Paweł Garbacki informuje, że zakład po otrzymaniu zgłoszenia zabezpieczył urządzenie, jednak okazało się, że przedmiotowa infrastruktura należy do zarządcy drogi - Powiatu Chojnickiego.

Dziś (5.03) przekazaliśmy sprawę do Starostwa Powiatowego w Chojnicach.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.