14-11-18
Czersk. Rejestracja głosowań, transmisje na żywo
Nowe tablety dla radnych

Rada Miejska w Czersku kolejnej kadencji zbiera się na swoim pierwszym posiedzeniu w poniedziałek 19 listopada o godz. 15.00. W związku z wejściem nowych przepisów głosowanie radnych ma być rejestrowane, wyniki będą wyświetlane od razu na sali obrad. Głosowanie będzie odbywać się przy pomocy tabletów, na ich ekranach pojawią się do wyboru trzy przyciski – głos za, przeciw, wstrzymujący się.

Radni będą mieli też podgląd w treść uchwały, nad którą pracują. Zostanie dla nich uruchomiony specjalny portal.

Przypomnijmy, od kwietnia 2015 roku czerscy radni są już wyposażeni w tablety. Samorząd zapewnił im również dostęp do Internetu. Dotychczasowy sprzęt będą mogli odkupić na zasadach zawartych w zarządzeniu burmistrza – zobacz TUTAJ.

W poniedziałek otrzymają nowe tablety z dostępem do Internetu. Koszt jednego uprzędzenia wynosi 599 zł, a miesięczny abonament 15 zł (podano ceny netto). Tak więc koszt zakup sprzętu i opłacenie dostępu do internetu (z sieci PLUS) wyniesie w całej, pięcioletniej kadencji ok. 38 tys. zł brutto. Radni nadal nie będą otrzymywać wersji papierowej materiałów na sesję.

Ponadto zgodnie z przepisami sesje mają być transmitowane na żywo i rejestrowane (wideo). Urząd Miejski w Czersku dysponuje już kanałem w serwisie YouTube, gdzie ma się pojawiać materiał - adres:  http://www.youtube.com/channel/UCP794CVQgG_HespHIIyGM7w

(red)

Link do materiałów na I sesję: http://bip.czersk.pl/2090.html

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.