18-07-18
Powiat chojnicki. Czynna jest też grota solna
Nowości na basenie

W chojnickim Parku Wodnym zmodernizowano i uatrakcyjniono zjeżdżalnie, stanęła też nowa grota solna, a przez kilka najbliższych dni można też korzystać ze specjalnego toru przeszkód na wodzie.


Park Wodny Chojnice zaprasza, czekają nowości. Na zdjęciu tor przeszkód.   |  fot. Park Wodny

- Poprawiono technologię wykonania zjeżdżalni. Zrezygnowano z łączeń modułowych na rzecz bezspoinowych. Poprawiło to zdecydowanie komfort zjeżdżania. Wewnątrz zjeżdżalni zainstalowano efekty świetlne – biały stroboskop oraz światła ledowe o różnych kolorach.

- Jednak największą atrakcją jest możliwość zmierzenia czasu zjazdu – od szczytu zjeżdżalni do momentu wylotu z „rury” do basenu rekreacyjnego. Czas zjazdu monitorowany jest za pomocą specjalnych czujników i wyświetlany na tablicy zlokalizowanej zaraz przy wylocie do basenu rekreacyjnego – informują w Parku Wodnym.


Czynna jest też grota solna, która wykorzystuje dobroczynne właściwości soli. - Dzięki temu tworzymy taki mikroklimat jak nad morzem. Podobnie też działa na nasz organizm. Czyste powietrze, zjonizowane dzięki soli, odpręża i wspomaga leczenie wielu chorób - astmy, nieżytów górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, niedoczynności tarczycy, łuszczycy, nerwicy – czytamy na stronie Parku Wodnego.


Dodatkowo od 18 do 25 lipca zainstalowany zostanie tor przeszkód Wibit. Zajmie długość całego basenu sportowego oraz 3 środkowe tory. Zestaw składa się z pięciu modułów. Korzystanie z tej atrakcji będzie w cenie biletu.

(olo), fot. Park Wodny Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.