28-05-18
Czersk. Sesja Rady Miejskiej w Czersku – wideo cz. III
O działalności Spółdzielni Socjalnej „Czersk”
mówił na sesji pełnomocnik prezesa - Henryk Mollin


Działalność Spółdzielni Socjalnej „Czersk” przybliżał radnym pełnomocnik prezesa Henryk Mollin. Czerszczanin mówił o planach i bieżącej sytuacji spółdzielni. Informował o zakupie specjalnego lasera do grawerowania (puścił nawet w obieg radnym jeden z gadżetów z drewna z podobizną Lecha Wałęsy).

Cieszył się, że jest dużo zamówień na tego rodzaju usługi, gorzej jest z zapotrzebowaniem na usługi drukarskie (zakupiono również laserową drukarkę). Obecnie w spółdzielni pracuje 7 osób niepełnosprawnych i jak mówił Henryk Mollin, ważne jest ich uspołecznienie.  On sam jest emerytem i swoją pracę na rzecz spółdzielni wykonuje nieodpłatnie. Apelował do radnych o znalezienie większego lokalu, ponieważ obecne pomieszczenia mieszczące się nad sklepem przy ul. Starogardzkiej są za małe.

Sesja Rady Miejskiej w Czersku – wideo cz. III:
00:02 sek. Informacja na temat działalności Spółdzielni Socjalnej w Czersku.

00:32 sek. Radny Piotr Kosobucki podkreśla, iż jest to dla niego temat ważki i istotny. Mimo wcześniejszych zaproszeń nie pojawił się prezes.  

02:50 sek. Henryk Mollin mówił o planach i bieżącej sytuacji spółdzielni. Informował o zakupie specjalnego lasera do grawerowania. Podkreślił, że jest dużo zamówień na tego rodzaju usługi, w przeciwieństwie zamówień na usługi drukarskie (zakupiono również laserową drukarkę).

05:12 sek. Do wypowiedzi włącza się radny Kosobucki, który przypomniał proces powstawania i rozmach z jakim została stworzona Spółdzielnia Socjalna.

06:45 sek. Radny ponownie zabrał głos. 

09:07 sek.  Henryk Molin mówi o funkcjonowaniu Spółdzielni, o zatrudnieniu itp. Zaznaczył, że jako emeryt pracę na rzecz spółdzielni wykonuje nieodpłatnie. Apelował do radnych o znalezienie większego lokalu, ponieważ obecne pomieszczenia mieszczące się nad sklepem przy ul. Starogardzkiej są za małe. Również na bieżąco odpowiadał na pytania radnych w kwestii Spółdzielni Socjalnej.

15:23 sek. Burmistrz Jolanta Fierek w uzupełnieniu wypowiedzi Henryka Mollina mówi o powstaniu Spółdzielni Socjalnej w odniesieniu do wcześniejszego zapytania radnego Kosobuckiego. Do wypowiedzi włącza się radny Piotr Kosobucki. W dalszej części dyskusji i na zapytania radnych odpowiada Henryk Mollin.

43:49 sek. Grzegorz Kobierowski, przewodniczący RM zamyka dyskusję.  

(red)

Zdjęcia z sesji - TUTAJ

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.