3-10-19
Gm. Czersk. Przypominamy sobie jak wiele korzyści płynie z nauki języków obcych
Obchody Europejskiego Dnia Języków
Obcych w Szkole Podstawowej w Łęgu

Dnia 26 września 2019 roku w Szkole Podstawowej w Łęgu obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych, który od 2001 roku organizowany jest w całej Europie.

Tego dnia przypominamy sobie jak wiele korzyści płynie z nauki języków obcych. Dla urozmaicenia obchodów uczniowie każdej klasy mieli za zadanie przebrać się w kolory flagi wylosowanego przez siebie kraju. Wszystkie klasy wypadły świetnie, co widać na załączonych zdjęciach. Każda klasa na początku lekcji usłyszała też hymn narodowy kraju, który wylosował przewodniczący klasy. Poznaliśmy również jak brzmi "cześć" w różnych językach.

W czasie zajęć w kilku klasach odbyły się rozgrywki z wykorzystaniem platformy edukacyjnej Quizizz – ku zadowoleniu i uciesze uczniów, którzy z pełnym zaangażowaniem uczestniczyli w grze. Do rozwiązania był między innymi quiz z wiedzy o językach. Z pewnością będziemy kontynuować obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych w przyszłych latach.

ZS w Łęgu

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.