14-03-20
Czersk. Policja szuka sprawców
Obrabowali trzy skarbonki w czerskim kościele

Dziś (14.03) ok. godz. 10.00 doszło do kradzieży pieniędzy z czerskiego kościoła. Dwóch sprawców weszło do otwartej świątyni i obrabowało znajdujące się tam trzy skarbonki. Wcześniej zdemontowali w nich zamki, najprawdopodobniej przy użyciu łomu. Kradzież pieniędzy zauważono dopiero po pewnym czasie. Od razu zawiadomiono o tym fakcie policję.

Kościół był otwarty, aby wierni w okresie obowiązującego stanu zagrożenia epidemicznego mogli go swobodnie nawiedzać. Przypomnijmy, od dziś funkcjonuje zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób. Wcześniej świątynia pomiędzy mszami św. była zamykana.

W konsekwencji dzisiejszego czynu ksiądz proboszcz Zbigniew Straszewski zdecydował, że kościół będzie jednak zamykany po odprawieniu nabożeństw.  Wyjaśnił, że nie chce, aby było więcej zniszczeń.

Policja zabezpieczyła zapis z założonego niedawno monitoringu. Prowadzone są czynności w celu wykrycia sprawców.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.