7-01-21
Powiat chojnicki. Termin realizacji – do 31 maja 2021 roku
Od ronda na starej berlince, w kierunku
pomnika w Krojantach, powstanie ścieżka rowerowa


W ostatni dzień 2020 roku Zbigniew Szczepański, podpisał umowę z wykonawcą ciągu pieszo-rowerowo. Będzie to około 500 metrowy odcinek od powstającego ronda na dawnej DK 22, w kierunku pomnika Ułanów Pomorskich w Krojantach.


Umowę na wykonanie zadania wartego ponad 212 tys. zł wójt Zbigniew Szczepański podpisał z Andrzejem Trudzińskim, prezesem zarządu firmy Redon Nakło.   |  fot. A. Zajkowska

- Tak naprawdę jest to część drogi technicznej, która będzie stanowiła zarazem ścieżkę rowerową. Będzie to fragment o długości około 500 m bieżących, który połączy nam ścieżkę rowerową wybudowaną w ramach modernizacji byłej DK 22, którą w tej chwili gmina realizuje i zakończy do 31 maja 2021 roku - wyjaśnia Beata Burda, dyrektorka wydziału programów rozwojowych w Urzędzie Gminy Chojnice.

Szerokość nowego traktu, po którym będą mogli poruszać się zarówno piesi, jak i rowerzyści, będzie mierzył 4 m. Cały zostanie wykonany z masy bitumicznej. Jako początek asfaltowej ścieżki traktuje się rondo powstające na skrzyżowaniu starej berlinki wiodącej do Czerska oraz wjazdów do wsi Klawkowo i Lipienice.

W Urzędzie Gminy Chojnice, na realizację zadania planowano przeznaczyć 350 tys. zł. Do przetargu przystąpiło sześć przedsiębiorstw. Najdroższa oferta opiewała na 313 tys. zł, najtańsza na 212 tys. 130 zł. Kwotę tę zadeklarowała firma Redon Nakło. To z prezesem zarządu tej firmy, 31 grudnia podpisano umowę. Przekazanie placu budowy nastąpi po 10 stycznia. Termin realizacji inwestycji to 31 maja 2021 roku.

Anna Zajkowska

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.