19-11-20
Gm. Czersk. Modernizacja budynku
Odpada tynk - konieczna naprawa elewacji
czerskiego ratusza


W przyszłym roku planowana jest modernizacja budynku czerskiego magistratu.  W projekcie budżetu na 2021 roku zapisano na ten cel kwotę 275 tys. zł.

Poprosiliśmy burmistrza o przybliżenie zakresu prac.

„W ramach zadania związanego z modernizacją budynku Urzędu Miejskiego w Czersku wykonane zostanie dostosowanie obiektu do aktualnych wymogów przeciwpożarowych oraz remont elewacji frontowej.
Stan techniczny elewacji w ostatnim czasie bardzo się pogorszył. W niektórych miejscach odpadł nawet tynk i odkryte zostały drewniane elementy konstrukcji budynku, co bez naprawy i wzmocnienia będzie powodować dalszą destrukcję, a tym samym zagrażać bezpieczeństwu przechodniów.
Ponadto po kontroli Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Chojnicach zlecono wykonanie wewnątrz budynku niezbędnych elementów bezpieczeństwa p.poż., m.in. systemu hydrantów wewnętrznych i oświetlenia awaryjnego.
W budżecie gminy zabezpieczono na ten cel kwotę 275 tys. zł
" - informuje Przemysław Biesek-Talewski, burmistrz Czerska, który przysłał również zdjęcia obrazujące poziom zniszczenia elewacji budynku ratusza – poniżej.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.