14-11-18
Czersk. 31-latka zatrzymali czerscy funkcjonariusze
Odpowie za posiadanie narkotyków, pobicie
i zniszczenie samochodu

Policjanci z czerskiego komisariatu Policji zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który posiadał środki odurzające. Policjanci zabezpieczyli tabletki, które są najprawdopodobniej środkami narkotycznymi w myśl ustawy o narkomanii. Podejrzany o dokonanie przestępstwa mieszkaniec powiatu starogardzkiego został przewieziony do policyjnego aresztu. Mężczyzna w najbliższym czasie usłyszy zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (13.11.br.) policjanci z czerskiego komisariatu po otrzymaniu informacji dotyczącej popełnionego przestępstwa na terenie powiatu starogardzkiego, zatrzymali 31- letniego mężczyznę, który kilka dni wcześniej na terenie Czarnej Wody z kilkoma innymi osobami pobił dwóch mężczyzn za pomocą niebezpiecznego narzędzia, a także zniszczył jednemu z zaatakowanych mężczyzn samochód. Policjanci jak zawsze w takich przypadkach,  natychmiast przystąpili do działania. Sprawdzali wszystkie miejsca, gdzie poszukiwany mężczyzna mógłby przebywać. Dzięki dobremu rozpoznaniu oraz podjętym przez nich czynnościom policjanci zauważyli stojący w bocznej drodze na terenie Czerska pojazd, którym najprawdopodobniej mógłby poruszać się 31-latek. Funkcjonariusze podjęli kontrolę wobec osób przebywających w aucie. Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne.  W trakcie legitymowania okazało się, że rzeczywiście jedną z osób jest mężczyzna poszukiwany do czynności procesowych. Mundurowi zatrzymali 31-latka oraz przeszukali jego auto. W trakcie przeszukania policjanci w aucie znaleźli środki odurzające, a także pałki teleskopowe, woreczki strunowe oraz inne przedmioty, które zostały zabezpieczone do prowadzonych spraw karnych. Stróże prawa za pomocą narkotestu przebadali znalezione środki odurzające, okazało się, że jednym ze składników zabezpieczonych tabletek jest amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Mieszkaniec powiatu starogardzkiego najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj zostanie przesłuchany przez śledczych, gdzie usłyszy zarzuty dotyczące posiadania narkotyków, pobicia oraz zniszczenia pojazdu. Za popełnienie tych przestępstw grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Chojnice


 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.