27-05-19
Czersk. Burmistrz zwróci się do dyrektora
Opieka nocna i świąteczna w Czersku
bez lekarza - sytuacja losowa


Czytelnicy skarżą się na brak dostępności do lekarza w punkcie świadczenia nocnej i świątecznej opieki medycznej w ramach POZ przy ul. Leśnej w Czersku. Informują, że w miniony piątek oraz niedzielę w tym miejscu nie było lekarza.

Z komunikatu powieszonego na drzwiach wejściowych do placówki wynika, że sytuacja była spowodowana sytuacją losową (zachorowanie lekarza). Lekarza nie będzie również jutro, tj. 28 maja br.

Z czerskiego ratusza dowiadujemy się, że burmistrz nie został poinformowany przez chojnicki szpital o zaistniałej sytuacji losowej. Jeśli informacja pojawiłaby się wcześniej to można by przekazać komunikat dyrektora szpitala mieszkańcom np. poprzez internet. Przypomnijmy, kontrakt z NFZ na świadczenie ma zawarty Szpital Specjalistyczny w Chojnicach.
 
Zapytaliśmy czy burmistrz podejmie działania, aby w przyszłości nie dochodziło do podobnych sytuacji i postara się o zabezpieczenie chociażby w minimalnym stopniu, przez kilka godzin, dostępu do lekarza w Czersku, nawet w podobnych przypadkach?

„Burmistrz Czerska nie został poinformowany o zaistniałej sytuacji. Urząd zwróci się do Dyrektora Szpitala z prośbą o wyjaśnienie. Jednocześnie poprosimy o wskazanie sposobu informowania Urzędu Miejskiego w Czersku o takich zdarzeniach.” – brzmi odpowiedź z czerskiego magistratu.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.