16-07-19
Czersk. Dyrektor wyjaśnia
Opieka nocna i świąteczna w Czersku
ponownie bez lekarza

Nasz czytelnik skarży się, że ponownie w punkcie w Czersku, gdzie ma być świadczona opieka nocna i świąteczna, nie było lekarza. Mężczyzna przybył do wspomnianego punktu w niedzielę (14.07) ok. godz. 15.00 ze swoim chorym pięcioletnim dzieckiem. Niestety, jak mówi, usłyszał od personelu, że lekarza tego dnia nie było i nie będzie i ma jechać do Chojnic do punktu zlokalizowanego w szpitalu. – Po co więc jest ta opieka nocna w Czersku? Lepiej od razu jechać do Chojnic – zauważa.

O braku dostępności do lekarza w Czersku pisaliśmy pod koniec maja br. – zobacz TUTAJ. Wtedy burmistrz Czerska zapowiedział wystąpienie do dyrektora chojnickiego szpitala, by ten informował go o takich zdarzeniach, aby można było odpowiednio wcześniej przekazać wiadomość pacjentom. Czerski magistrat wyjaśnia, że przedmiotowa informacja nie dotarła do ratusza w ubiegłym tygodniu.

Z kolei dyrektor chojnickiego szpitala mówi, że uzyskał informację od podwykonawcy kontaktu o braku dostępności lekarza stosunkowo późno, w piątek. Przypomnijmy, dla chojnickiego szpitala usługi w Czersku świadczy inny podmiot – podwykonawca kontaktu z NFZ.

Dyrektor zaznacza, że sytuacja na rynku świadczeń w ramach opieki nocnej i świątecznej jest zła. Nie ma zainteresowania ze strony lekarzy, aby pełnić przedmiotowe dyżury. Dyrektor wystosował zapytania do podmiotów, aby objęły opieką swoich pacjentów, ale nie ma odzewu z ich strony.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.