15-02-19
Gm. Czersk. Po przebudowie drogi spodziewany jest wzrost zainteresowania cyklistów trasą z Czerska do Łukowa
OSA w Łukowie być może w przyszłym roku

Sołtys, a zarazem radny Zenon Konefka zgłosił się na początku tygodnia do wiceburmistrz Bogumiły Ropińskiej w sprawie rozważenia możliwości złożenia wniosku w sprawie powstania Otwartej Strefy Aktywności w miejscowości Łukowo - nabór wniosków określono w terminie od 11 lutego do 1 marca br.  Usłyszał, że jest za późno na złożenie wniosku, ponieważ trzeba m.in. przygotować dokumentację projektową.

Zenon Konefka zauważa, że powstanie strefy rekreacji w Łukowie byłoby uatrakcyjnieniem wycieczki rowerowej z Czerska do Łukowa. Dodaje, iż latem, po wykonaniu drogi asfaltowej na wskazanym odcinku, spodziewany jest wzrost zainteresowania cyklistów wspomnianą trasą.

- Gmina przygotowuje się do złożenia wniosku o dofinansowanie  w ramach przedmiotowego programu  dla zadań w  następujących miejscowościach: Odry, Wieck, Rytel, Zapędowo. Zakres ten został uzgodniony w grudniu ubiegłego roku i był przedmiotem interpelacji radnych, podanych do publicznej wiadomości. Załącznik do wniosku stanowi dokumentacja projektowa poprzedzona mapą do celów projektowych, której uzyskanie zajmuje około miesiąca. Te powody, a przede wszystkim wcześniej  podjęte decyzje dotyczące uzgodnionego zakresu powodują, że wniosek Pana  radnego Zenona Konefki, o utworzenie tzw. OSY-y w miejscowości Łukowo zostanie rozważony  w przyszłorocznej aplikacji do Programu. Wspólnie z Panem radnym Konefką uzgodniliśmy, że to najbardziej optymalne rozwiązanie – informuje Bogumiła Ropińska, wiceburmistrz Czerska.

(red)

Zobacz również - Otwarte Strefy Aktywności – nabór wniosków (TUTAJ)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.