19-10-18
Czersk. Pamiątkowe zdjęcie na zakończenie
Ostatnia robocza sesja Rady Miejskiej
w Czersku w bieżącej kadencji

Blisko cztery godziny trwała dzisiejsza (19.10), ostatnia już sesja robocza Rady Miejskiej w Czersku, w bieżącej kadencji.

Na początku radni zapoznali się z prezentacją dotyczącą funkcjonowania Zakładu Usług Komunalnych w Czersku, którą przedstawił dyrektor spółki Paweł Garbacki. Co ważne, szef komunalnej spółki zapowiedział, że konieczne prace modernizacyjne na ujęciu w Łęgu zostaną zakończone do końca roku i wtedy jakość wody, na którą narzekają mieszkańcy, powinna ulec znaczącej poprawie.

Prezentację przygotowała też burmistrz Jolanta Fierek. Zapoznała radnych z dokonaniami samorządu obecnej kadencji – zobacz materiał – TUTAJ. Po prezentacji włodarz skierowała słowa do mieszkańców Czerska. Przemówienie nie było pozbawione emocji, m.in. uwag w kierunku opozycji, której przedstawiciele odnosili się z kolei do słów włodarz – treść poniżej w materiale wideo (nagrania z sesji RM będą teraz prezentowane na kanale YouTube prowadzonym przez Urząd Miejski w Czersku – poniżej umieszczamy link, całość zapisu ma się pojawić w najbliższym czasie – red.).

Radni składali na sesji interpelacje, na tę w sprawie kontroli w sołectwie Klaskawa włodarz opowiedziała od razu na sesji. Podejmowano też uchwały, m.in. w sprawie nadania nazwy. Teren, na którym funkcjonuje targowisko miejskie otrzymał nazwę: Plac harcmistrza Józefa Piekarka. W imieniu kapituły postać zmarłego harcmistrza przedstawiała na sesji  Irena Lomnitz. Radni przyjęli również uchwałę w sprawie skargi na burmistrza uznając ją za zasadną. Sprawa dotyczyła braku przekazania pisma do ZUK, w kwestii dyslokacji przepompowni ścieków przy ul Piaskowej w Czersku - zobacz projekt uchwały:
str. 1       str. 2 (uzasadnienie)

Na sesji był też czas na składanie życzeń i podziękowań. Każdy z radnych oraz byłych radnych - tych którzy utracili mandat w trakcie kadencji - otrzymał upominek. Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcie – publikujemy poniżej.

Ostatnia - uroczysta - sesja odbędzie się w sali gimnastycznej SP 1 w Czersku w dniu 9 listopada z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Na koniec jeszcze kilka liczb. Podczas 4 lat kadencji wystosowano 823 interpelacje, najwięcej złożyła ich radna Lucyna Zawiszewska. Dla porównania w poprzedniej kadencji radni skierowali ich łącznie 178. Podczas 47 sesji w bieżącej kadencji, podjęto 435 uchwał (bez dzisiejszych).
Jak mówił przewodniczący RM była to z pewnością kadencja zawirowań personalnych. Kilku radnych straciło mandat, był też przypadek rezygnacji z funkcji. Natomiast jeden z radnych zmarł - śp. Jan Mania. 

(red)

Materiały WIDEO z sesji RM będą teraz dostępne na kanale YouTube Urzędu Miejskiego w Czersku – z bieżącego posiedzenia - TUTAJ.


Powiększ, klikając w zdjęcie:


 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.