6-07-19
 
Oświadczenie Klubu MLKS "Borowiak" Czersk

Z wielkim niedowierzaniem przyjęliśmy informację o powstaniu nowego klubu sportowego piłki ręcznej. Jesteśmy tym bardziej zszokowani, że wszystko odbywa się kosztem sekcji piłki ręcznej klubu sportowego MLKS Borowiak Czersk. Za niecałe trzy lata będziemy obchodzić 100-lecie istnienia jednego z najstarszych klubów sportowych w Polsce - MLKS Borowiaka Czersk. Przez ten okres klub zmieniał nazwy, ale zawsze wszyscy reprezentujący go działacze i sportowcy byli oddani dla klubu i godnie reprezentowali jego barwy. Nie rozumiemy jak ludzie z "Borowiaka", będący jego członkami, mogli w ten sposób postąpić i w pewien sposób pogrzebać dorobek sportowy swoich poprzedników. Niedawno przecież piłka ręczna obchodziła swoje 50-lecie. 
Warto zaznaczyć, że początkowo sekcja piłki ręcznej miała oddzielić się od sekcji piłki nożnej głównie pod względem finansowym zachowując w nazwie "Borowiak"
Uważamy, że nie jest jeszcze za późno i można wycofać się. W Czersku w "Borowiaku" zawsze było, jest i będzie miejsce dla piłkarzy nożnych i piłkarzy ręcznych!
Powinniśmy usiąść do wspólnego stołu i wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Sport ma jednoczyć a nie dzielić.

Z upoważnienia zarządu
Jarosław Schumacher


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.