19-06-18
Czersk. Strażacy szybko poradzili sobie z płomieniami
Palił się fragment dachu

Błyskawiczna akcja czerskich druhów zapobiegła pożarowi całego domu przy ul. 21 Lutego w Czersku.

Strażacy interweniowali dziś (19.06) po południu, palił się fragment dachu budynku mieszkalnego znajdującego się w zwartej zabudowie (Czersk, ul. 21Lutego). Po przyjeździe na miejsce zdarzenia druhowie  szybko poradzili sobie z płomieniami, które pojawiły się na poszyciu obiektu. Przyczyną pożaru tej części domu były najprawdopodobniej iskry z komina, od których zapaliła się kalenica – od zewnątrz. Komin był szczelny.

Komendant Andrzej Kuchebecker z OSP w Czersku wyjaśnia, że przy silnych podmuchach wiatru (tak jak dzisiaj) zdarza się, że dochodzi do pożarów od iskier.

Strażacy ochotnicy z Czerska zalali wodą fragment dachu, usunięto też nadpalone elementy poszycia. Powierzchnię objętą ogniem sprawdzono kamerą termowizyjną. Budynek nadaje się do zamieszkania. W momencie pożaru znajdowała się w nim jedna osoba – kobieta, która sama wyszła na zewnątrz.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.