22-05-18
Gm. Czersk. List czytelnika
Parkowanie na ul. Kościelnej w Łęgu
- list oraz odpowiedź rzecznika policji


Publikujemy list oraz zdjęcia (poniżej) czytelnika odnośnie parkowania na ul. Kościelnej w Łęgu.

"Nawiązując do listu czytelniczki z 18-09-2017r.(http://www.wizjalokalna.pl/article.php?id=16633) Sytuacja jest bez zmian, a może nawet gorsza. Auta są nadal parkowane na chodnikach (często po obu stronach równocześnie), w obrębie przejścia dla pieszych i skrzyżowania. Sytuacje nasilają się głównie w godzinach 21-24 ponieważ w tych godzinach jest w tym miejscu jedyny czynny sklep z alkoholem w okolicy.  Idąc chodnikiem ciężko swobodnie przejść, jadąc autem można się zdziwić wyjeżdżając zza zakrętu, na mapie zagrożeń aż roi się od zaznaczonych punktów - patroli nadal brak, zainteresowania ze strony policji czy włodarzy również (komentarz policji w w/w artykule to puste słowa). Kiedy ktoś się tym zajmie? Czy musi zostać potrącony pieszy lub dojść do kolizji? Co z nagłaśnianym bezpieczeństwem? Co z profilaktyką?" - pyta nasz czytelnik, który przysyła również zdjęcia - poniżej.

- Policja patroluje teren wskazany przez czytelnika. Wobec nieprawidłowo parkujących osób na bieżąco wyciągane są konsekwencje. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie jesteśmy w stanie wciąż zajmować się parkowaniem na ul. Kościelnej w Łęgu, gdyż nasze możliwości kadrowe są ograniczone. Jednak informacja czytelnika zostanie skierowana do Komisariatu Policji w Czersku oraz do ruchu drogowego KPP w Chojnicach w celu zwiększenia intensywności patroli w tym rejonie – mówi Justyna Przytarska, rzecznik KPP w Chojnicach.

 (red)


Krajowa mapa zagrożeń:
http://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.