20-01-19
Gm. Czersk. „Mam nadzieję, że nasza praca będzie owocna.”
Paweł Żywicki – nowy sołtys Gotelpia. Jakie ma plany?

Przybliżamy sylwetki sołtysów z gm. Czersk, którzy po raz pierwszy sprawują funkcję gospodarza sołectwa.
Dziś – sołtys Gotelpia – Paweł Żywicki.

Paweł Żywicki (na zdjęciu) mieszka w Nowych Prusach. W tym roku skończy 39 lat. Jego wyuczony zawód to technik mechanik.

„Od 15 lat prowadzę indywidualne gospodarstwo rolne. Jestem mężem oraz ojcem trójki dzieci. Moje zainteresowania poza pracą to motoryzacja i aktywne spędzanie czasu wolnego.
Do kandydowania na sołtysa namówiły mnie osoby z naszego sołectwa mówiąc, że widziały by mnie w tej roli.
W swojej kadencji na pewno chciałabym kontynuować tradycję jaką jest organizacja spotkania z okazji Dnia Kobiet. Jako sołtys na pewno wesprę nasze miejscowe stowarzyszenie „Wszyscy razem”, które organizuje m.in. festyn z okazji Dnia Dziecka. Na moje wsparcie może liczyć również Szkoła Podstawowa w Gotelpiu oraz miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej.”


Nowo wybrany sołtys chciałby również aby w jego kadencji Dożynki Gminne zostały zorganizowane w sołectwie.

„Ze swojej strony mogę powiedzieć, że na pewno będę starał się o poprawę stanu jakości dróg oraz melioracji. Nie ukrywajmy jest to nasz największy problem w sołectwie. Jako nowo wybrany sołtys pragnę bardzo podziękować wszystkim, którzy obdarzyli mnie swoim zaufaniem oddając na mnie swój głos. Będę starał się jak najlepiej wypełniać powierzone mi obowiązki. Drodzy mieszkańcy chciałbym także prosić państwa o wsparcie w działaniach kierując do mnie wszelkie uwagi, pomysły oraz propozycje. Mam nadzieję, że nasza praca będzie owocna.”

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.