7-06-18
Gm. Czersk.
Uczniowie gimnazjów mieli możliwość poznania działalności i oferty edukacyjnej szkoły
PEŁEN ATRAKCJI DZIEŃ OTWARTY
W ZSP W MALACHINIE


04 czerwca 2018r do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie na DZIEŃ OTWARTY  przybyli  bardzo licznie uczniowie  klas trzecich gimnazjalnych z Czerska ( pod opieką pedagoga szkolnego i wychowawców)  z Karsina  ( pod opieką p. Ewy Bal, i p. Roberta Bal ) z Wiela, Szlachty, Osiecznej.


Gośćmi Dnia Otwartego Szkoły byli także przedstawiciele współpracujących z ZSP  firm : salonów fryzjerskich: "Monika" p. Moniki Smorczewskiej, "Martrix" p. Marii Ossowskiej  z Karsina, "Sita" Barbary Dering,  SI "Równość" z p. Elżbietą Kononowicz ,Pizzerii Julia z  p. Anną Kloskowską na czele, hotelu Roal z p. Romanem Sijka, firmy SAGO z p. Tomaszem Czapiewskim.

Uczniowie gimnazjów mieli możliwość poznania działalności i oferty edukacyjnej szkoły, którą przedstawili: dyrektor szkoły Elwira Bieszke-Binnebesel i przedstawiciele Samorządu uczniowskiego: Aleksandra Dahlke i Patryk Janikowski, obejrzenia  filmiku autorstwa uczniów i nauczycieli ZSP w Malachinie, zapoznania się z procedurami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej (Mateusz Piotrowski i Paweł Łangowski z kl. 2B,)
Goście z gimnazjów brali udział w prezentacjach zakładów pracy, pokazach fryzjerskich, degustowali przepyszne smakołyki przygotowane na miejscu przez dziewczyny z pizzerii "Julia" oraz uczniów kształcących się w zawodzie kucharz w hotelu Roal, zwiedzali pod opieką swoich koleżanek i kolegów z Technikum szkołę ( wprawdzie nie całą, bo część sal została wyłączona na potrzeby remontu - "termomodernizacja budynku ZSP w Malachinie szkoły" realizowanego przez Powiat Chojnicki w ramach programu "Poprawa efektywności energetycznej oraz rozwój OZE w Chojnicko – Człuchowskim Miejskim Obszarze Funkcjonalnym – termomodernizacja budynków użyteczności publicznej"). Ponadto gimnazjaliści mieli okazję pokrótce zapoznać się ze specyfiką niektórych zajęć np. geografii dzięki p. Elżbiecie Gornowicz i jej uczniom Ryszardowi Lisakowskiemu i Adrianowi Burchardt, z przedmiotów ekonomicznych - prowadzonych przez Paulinę Popielas, Natalię Skajewską i Karolinę Gruchała-Więsierską, handlowych, które zaprezentowały uczennice kl.2C Emilia Prondzinska, Małgorzata Burchardt, Paulina Czapiewska i Martyna Pruska. Wybrani gimnazjaliści zostali poddani próbom sprawności fizycznej i intelektualnej, z których wybrnęli znakomicie.
Atrakcją Dnia Otwartego był konkurs na najpiękniejszą fryzurę. Wszystkie fryzury zasługiwały na podziw z powodu kunsztu i pomysłowości młodych adeptek zawodu fryzjera(Adrianny Gwizdały, Agnieszki Knitter, Urszuli Stoppa). I nagrodę  jednogłośnie przyznano Adriannie Gwizdała z salonu fryzjerskiego "Monika" p. Moniki Smorczewskiej ,za fryzurę "motywy kwiatowe".

Każdy gość ZSP w Malachinie otrzymał tego dnia opaskę odblaskową  promującą szkołę, a dodatkowo miał okazję uczestniczenia w Malachińskim Festynie z okazji Dnia Dziecka, wsparcia 38 szkolnej akcji krwiodawstwa oraz kibicowania zaciętemu meczowi w piłkę siatkową nauczyciele kontra uwaga! uczennice, który zakończył się remisem!

Dyrektor ZSP w Malachinie dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację DNIA OTWARTEGO, a w szczególności kierownikowi szkolenia praktycznego p. Danucie Sękowskiej i opiekunowi samorządu uczniowskiego  p. Iwonie Chmielewskiej, a także p. Jarosławowi Schumacherowi oraz darczyńcom: firmie SKIBA z Chojnic, p. Bogusławowi Sobieraj z Piekarni Magdalenka, Mateuszowi Lenz - Namioty Plenerowe, p. Sławomirowi Ossowskiemu z firmy Skiba, p. Romanowi Sijce,  p. Marii Korda, a szczególnie p. Annie Kloskowskiej z Pizzerii Julia oraz uczniom z klasy 1TEI i 2TEI ( Oli Dahlke, Patrykowi Janikowskiemu, Annie Pestka, Natalii Borkowskiej, Karolinie Ossowskiej, Joannie Połom, Klaudii Czapiewskiej, Annie Nakelskiej,  Soni Adler, Katarzynie Pastwa, Anecie Skiba)  
Jednocześnie informujemy, iż wiele zakładów pracy jest zainteresowanym zatrudnieniem młodocianych pracowników, którzy chcieliby kształcić się w poszukiwanych na rynku pracy zawodach np. ślusarz, sprzedawca, obuwnik, elektryk , stolarz cukiernik, piekarz,  fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, murarz-tynkarz. Listę wszystkich pracodawców i ich oferty są dostępne u. p. Danuty Sękowskiej  kierownika szkolenia praktycznego w ZSP w Malachinie, 

Zdjęcia: p. Patrycja Linda
Elwira Bieszke-Binnebesel, dyrektor ZSP w MalachinieMateriały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.