19-08-18
Czersk. Dziś spotkanie w Czersku – godz. 18.00 – zapraszamy!
Pierwszy mecz, pierwsze
trzy punkty! Oby tak dalej!!

W środę (15 sierpnia) w inauguracyjnym meczu nowego sezonu piłkarskiego 2018/2019 Ligi Okręgowej MLKS Borowiak Czersk wygrał na wyjeździe z MKS Chojniczanka 1930 II Chojnice. Na trybunach nie zabrakło kibiców, którzy gorąco dopingowali czerszczan.

Podopieczni Trenera Damiana Trzebińskiego ograli piłkarzy z Chojnic 0 – 3. Nikt nie spodziewał się łatwego spotkania. Borowiak od pierwszego gwizdka sędziego przejawiał sporą ochotę do gry. Twarda i agresywna gra w środku pola, wyprowadzanie akcji skrzydłami, tak wyglądała pierwsza część spotkania. Już w 18 minucie spotkania Borowiak objął prowadzenie po strzale Karola Kortasa. Po wrzutce Karola Kortasa z rzutu rożnego oraz błędzie obrońcy Chojniczanki czerszczanie wyszli na dwubramkowe prowadzenie i utrzymali ten stan do zakończenia pierwszych trzech kwadransów.

Druga połowa zaczęła się od ataków Chojniczanki, które nie przynosiły pożądanych efektów. W 75 minucie spotkania po indywidualnej akcji gola strzelił Paweł Kołatka, który ustalił wynik spotkania na 0 -3 dla drużyny gości.

„Ciężko pracowaliśmy w okresie przygotowawczym, Zespół czuje się dobrze, Zawodnicy, jeżeli chodzi o formę fizyczną i dyspozycję, są na wysokim pułapie. To jest dla nas bardzo istotne i ważne przed kolejnym spotkaniem – mówił Damian Trzebiński.

Zawodnicy prowadzeni przez trenera Damian Trzebińskiego następne spotkanie rozegrają w Czersku w najbliższą niedzielę (19 sierpnia o godzinie 18.00). Rywalem Borowiaka będzie Spójnia Sadlinki.