28-03-18
Region. IX OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ O PUCHAR BOMBARDIERÓW WYBRZEŻA
Pięściarze Boxing Team Chojnice znów na podium!

Pierwszy kwartał tego roku to kilkanaście startów pięściarzy z Chojnic w regionalnych i krajowych zawodach bokserskich. Niemal każdy pojedynek można zaliczyć do sukcesów. W minioną niedzielę, odbył się w Gdynii „IX turniej o Puchar Bombardierów Wybrzeża". W turnieju wystąpiło blisko 80 zawodników z 18 klubów.

W walkach finałowych wystąpiło dwóch zawodników Boxing Team Chojnice -Seniorzy- Piotr Szczukowski w wadze 81 kg. oraz Adrian Szczypior 75kg. Obaj wygrali jednogłośnie na punkty. Choć ich zwycięstwo nie było zaskoczeniem, można śmiało powiedzieć, że wygrane pojedynki potwierdzają przynależność naszych zawodników do ścisłej czołówki pięściarzy w Polsce.

Oprócz zmagań turniejowych, odbyły się także walki towarzyskie, w których Boxing Team Chojnice reprezentowali Igor Stefaniak, Szymon Szczukowski, Arkadiusz Hochel, Mateusz Gappa, Mikołaj Jutrzenka, Zuzanna Burczyk, Weronika Toda oraz Zuzanna Kamińska.

Przed rozpoczęciem turnieju nagrodzono w kategorii 75 kg juniorkę z Boxing Team Chojnice oraz Weronikę Pawlak z WBK Gryf Wejherowo w kategorii 57 kg za zdobycie mistrzostwa Polski.

mat. Gruchała Team

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.