27-05-19
Powiat chojnicki. Zgubił paliwo na odcinku 10 km...
Pijany kierował TIR-em, staranował znaki
i spowodował dwie kolizje. Stracił wszystkie
12 kategorii uprawnień

W miniony piątek dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach otrzymał zgłoszenie o zanieczyszczeniu drogi olejem napędowym na trasie Chojnice-Brusy. Natychmiast we wskazany rejon skierował policjantów ruchu drogowego.

W trakcie przemieszczania się na miejsce policjanci otrzymali informację, że sprawcą zanieczyszczenia może być nietrzeźwy kierujący samochodem ciężarowym, który jedzie w kierunku Chojnic. Policjanci zauważyli ten samochód pomiędzy Powałkami a Męcikałem i zatrzymali do kontroli. Interweniujący w tej sprawie policjanci ustalili, że jadący od strony Brus kierowca tir-a nie stosując się do ustawionego znaku na jezdni –„zakaz ruchu w obu kierunkach” staranował na remontowanym przejeździe znaki drogowe oraz płyty betonowe położone wzdłuż torów i odjechał z miejsca zdarzenia, gubiąc za sobą na odcinku co najmniej 10 km z uszkodzonych baków paliwo. Jak się okazało chwilę później na zanieczyszczonym olejem napędowym odcinku drogi kierujący samochodem Toyota Avensis wpadł w poślizg i zjechał na drugą stronę jezdni, po czym wpadł do rowu, uszkadzając przy tym pojazd.

W trakcie rozmowy z kierowcą ciężarówki, mundurowi wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 43-letniego mieszkańca powiatu tucholskiego prawie 2 promile alkoholu. Policjanci uniemożliwili nietrzeźwemu kierowcy kontynuowanie dalszej jazdy oraz zatrzymali prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od pojazdu. Mężczyzna w ten sposób stracił wszystkie z 12 kategorii.

Teraz mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nieodpowiedzialny kierowca poniesie również konsekwencje związane ze spowodowaniem kolizji drogowych.

Policjanci ostrzegają i przypominają!
Każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Kierujący w takim stanie pojazdem ciężarowym, stwarza jeszcze większe zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. W przypadku kontaktu z innym pojazdem masa rozpędzonego TIR-a w zasadzie nie daje szans na wyjście z takiego zdarzenia bez szwanku.

KPP Chojnice
Fot. KPPSP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.