29-10-20
Czersk. Protest przeciwko zaostrzeniu przepisów ustawy antyaborcyjnej
Pikietowano również w Czersku

Dziś (29.10) protestowano również w Czersku przeciw ubiegłotygodniowej decyzji Trybunału Konstytucyjnego.

Przypomnijmy, sędziowie uznali, że w ustawie antyaborcyjnej zapis o możliwości przerwania ciąży ze względu na wykryte ciężkie i nieodwracalne upośledzenie płodu albo nieuleczanej choroby zagrażającej jego życiu, jest sprzeczny z konstytucją.

W Czersku na ulicę wyszła przede wszystkim młodzież, ale były też osoby dorosłe, kobiety i mężczyźni. Skandowano hasła przeciwko partii rządzącej. Było dużo transparentów. Pikietujących wspierali kierowcy, m.in. z grupy „Objazdowo po Czersku”.

Protest rozpoczął się chwilę po godz. 17.00 pod filią biura posła PiS Aleksandra Mrówczyńskiego. Kilkaset osób maszerowało ulicami centrum miasta. Przejście pikietujących zabezpieczała policja. Do incydentów nie doszło. Wydawało się, że protest zakończy się przed godzinną 18.00, jednak młodzi ludzie spontanicznie postanowili dalej maszerować ulicami Czerska. Ostatecznie manifestacja zakończyła się na Placu Ostrowskiego, ok. godz. 18.30. Organizatorzy zapowiedzieli, że nie jest ostatnią w Czersku.

(red)

Poniżej zdjęcia z protestu.

Filmiki z przemarszu zobaczycie na naszym profilu na FB - TUTAJ


„Przepraszamy za utrudnienia, mamy rząd do obalenia”. Pieszy i samochodowy Protest Kobiet - CHOJNICE 30-10-20 (ZAPOWIEDŹ) - zobacz TUTAJ

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.