9-04-20
Gm. Czersk. Wiceburmistrz odpowiada

Pismo czytelnika - krytyka działań urzędu

Publikujemy pismo Romana Lipskiego w sprawie akcji społecznej (maseczki) koordynowanej przez czerski ratusz.

Wiceburmistrz Bogumiła Ropińska odnosi się do pisma Romana Lipskiego - poniżej.

"Nie zamierzałam się odnosić do wypowiedzi Pana Romana Lipskiego, ale ze względu na szacunek dla pań, które szyją maseczki i sponsorów muszę to zrobić. To trudne czasy i nie miejsce na spory.

Maseczki to towar deficytowy,  a jak się pojawią, to w cenach dziesięciokrotnie wyższych, niż przed epidemią, a mieszkańcy zamknięci w domach nawet nie wiedzą gdzie ich szukać.

Otrzymuję dziennie kilka telefonów od mieszkańców i sołtysów, czy będą maseczki?  kto je dostarczy i kiedy?

Chciałabym, aby każdy mieszkaniec chociaż jedną taką maseczkę otrzymał. Wszystkie one są podarowane przez  nasze firmy, czy wręcz uszyte przez naszą firmę. Jeżeli wg Pana jestem populistką, to trudno, działanie jest dla mnie ważniejsze, niż opinie oponentów.

Jako jedna z aktorek tego przedsięwzięcia chętnie zaproszę Pana do zespołu, jeszcze wiele ról jest do obsadzenia, można roznieść maseczki, tym którzy je potrzebują. Serdecznie zapraszam!

Co do wsparcia przedsiębiorców, to działania i zamierzenia zostały przedstawione na ostatniej sesji, a nasze gminne  zakłady krawieckie, które przestawią się na szycie odzieży ochronnej znajdą nabywców bez problemów, bo zapotrzebowanie jest ogromne.  Przy tej okazji jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w szycie maseczek, sponsorom i krawcowym i Firmie Mirex II za pocięcie materiału.  Nasze polskie przysłowie mówi że „przyjaciół poznaje się w biedzie” .  Dużo zdrowia życzę wszystkim mieszkańcom i nadziei na nadchodzące Święta Wielkiejnocy. Zostańcie w domu!" – odnosi się do pisma wiceburmistrz Bogumiła Ropińska.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.