9-03-19
Powiat chojnicki. Płatne miejsca parkingowe przy starostwie powiatowym?
Wójt też szuka pomysłu na parking

Wójt Zbigniew Szczepański, nie mogąc doczekać się ruchu Starostwa Powiatowego w Chojnicach, podjął temat rozwiązania problemu z miejscami parkingowymi przy starostwie i urzędzie gminy Chojnice. I chce, by miasto Chojnice wprowadziło tam parking płatny.


Jak widać, na parkingu jest samowolka. Pomijając problem z parkowaniem, kierowcy często zostawiają auta gdzie popadnie i blokują wyjazd innym.   |  fot. (olo)

Wójt Zbigniew Szczepański zaproponuje burmistrzowi Chojnic, by ten wprowadził płatną strefę parkowania przy starostwie i urzędzie gminy. O problemach ze znalezieniem miejsca parkingowego, samowolą kierowców, blokowaniem samochodów, pisaliśmy już wielokrotnie. Kilka tygodni temu wicestarosta Mariusz Paluch przekazał podczas konferencji, że przygotuje trzy warianty rozwiązania tego problemu.

Wójt Zbigniew Szczepański przekazał w starostwie również swój pomysł, ale nie chcąc już dłużej czekać zdradził, że jego zdaniem powinna być tu strefa płatnego parkowania. A taką mogłoby wprowadzić miasto Chojnice, które „prowadzi” już płatne parkingi w centrum miasta, ma też pracowników oddelegowanych do tego zadania. - Jedna czwarta miejsc parkingowych blokowana jest przez mieszkańców okolicznych kamienic i przez petentów sąsiednich instytucji, dla których ten parking nie został stworzony.


- Wydaje mi się, że w porozumieniu z panem burmistrzem należy zaprosić pana burmistrza do administrowania tego parkingu. Oczywiście dochody z parkingu zasilałyby konto miasta – mówi o swoim pomyśle wójt Zbigniew Szczepański. - Intencja jest taka, żeby udrożnić ten parking dla petentów i gości. Wójt chciałby, aby osoby publiczne miały bezpłatny wjazd na parking. - Nie mogę zabronić moim pracownikom przyjeżdżania do pracy samochodem. Dla nich rozważymy miesięczne abonamenty np. w kwocie 100 zł.

Temat jest jednak w powijakach i pomysł wójta na pewno wywoła teraz lawinę komentarzy i pomysłów. Warto pomyśleć też, by np. pół godziny czy godzina powinny być bezpłatne na szybkie załatwienie sprawy. Wprowadzenie płatnego parkowania będzie wiązało się też z tym, że kierowcy zaczną szukać bezpłatnych miejsc na sąsiednich uliczkach, podwórkach, placach. Trzeba więc temat dobrze przemyśleć i przygotować.

Tekst i fot. (olo)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.