15-05-18
Powiat chojnicki.
Do 13 maja rolnicy złożyli 650,4 tys. wniosków przez internet
Płatności bezpośrednie 2018 - przedłużenie terminu

Nawiązując do wcześniej przekazywanych Państwu informacji dotyczących terminu składania wniosków o płatności bezpośrednie do Biur Powiatowych ARiMR w terminie do 15 maja.ARiMR zachęca by nie zwlekać ze złożeniem wniosków.   |  fot. arch.

Pragnę poinformować, że w dniu wczorajszym na mocy stosownego rozporządzenia Ministra Rolnictwa termin ten został przedłużony do dnia 15 czerwca.  Komisja Europejska opublikowała 14 maja, rozporządzenie upoważniające państwa członkowskie UE do przedłużenia w 2018 r. terminu składania wniosków o przyznanie płatności do 15 czerwca br.

Krajowe rozporządzenie przedłużające ten termin do 15 czerwca br. podpisał 14 maja minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel. Zostało ono już skierowane do publikacji. Link - tutaj i zobacz

Ważne!

przedłużony termin składania wniosków dotyczy zarówno płatności bezpośrednich jak i płatności obszarowych w ramach PROW 2014-2020 oraz PROW 2007-2013 (tj. płatności rolno - środowiskowo - klimatycznych, ekologicznych, ONW, zalesieniowych oraz rolnośrodowiskowych). Do 15 czerwca br. rolnicy będą również mogli dokonywać zmian we wniosku bez narażania się na sankcje.

Do 13 maja rolnicy złożyli 650,4 tys. wniosków przez internet. Najwięcej jest ich w województwach mazowieckim, lubelskim,łódzkim, wielkopolskim, małopolskim i podkarpackim.

Bartosz Bluma

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.