29-07-20
Gm. Karsin. Ma powstać duża restauracja, gmina chce sprzedać działkę
Płatny parking przy kąpielisku

Wkrótce, w najbliższych dniach, nad Jeziorem Wielewskim w Wielu zacznie funkcjonować płatny parking. Zainstalowano już system parkingowy (koszt ok. 70 tys. zł). Zamontowane są barierki, szlabany i kasa.

Znana jest też przybliżona wysokość opłaty, którą trzeba będzie uiścić za miejsce postoju.
Planowane wysokości opłat:  za 10 godzin – 20 zł, 5 godz. - 15 zł, 3 godz. – 10 zł. Pierwsza godzina ma kosztować 3-4 zł.
Środki z opłaty parkingowej pozostaną w Wielu. Zarządcą terenu jest miejscowy dom kultury.

Duża restauracja przy kąpielisku, gmina chce sprzedać działkę
Niebawem ma się zmienić również otoczenie kąpieliska, które upodobało sobie m.in. wielu czerszczan. Na gminnej działce, która zostanie wydzielona z parceli znajdującej się za Centrum Informacji Turystycznej (po lewej stronie sceny) ma powstać duży budynek m.in. z funkcją gastronomiczną. Samorząd chce sprzedać działkę o pow. ok. 3000-5000m2 z zastrzeżeniem właśnie budowy obiektu gastronomicznego z prawdziwego zdarzenia. Kwestie związane z podziałem gminnego terenu i wydania warunków zabudowy mają zakończyć się do końca 2020 roku. Następnie działka zostanie wystawiona na sprzedaż w przetargu nieograniczonym.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.