17-06-18
Powiat chojnicki. Na niedzielę zaplanowano jeden start – zapraszamy na plażę
przed godz. 11.00
Pływali, jechali, biegli – triathlon to prawdziwe wyzwanie

W sobotę 16 czerwca odbył się drugi dzień triathlonowych zmagań w Charzykowach. Za nami starty na trzech dystansach 28,25 km, 112,99 km oraz sztafeta na 56,5 km. W niedzielę 17 czerwca ostatni start i zakończenie imprezy.


W sobotę w Charzykowach zawodnicy rywalizowali na trzech dystansach.   |  fot. (olo)

W sobotę, punktualnie o 8.00, wbiegli do Jeziora Charzykowskiego pierwsi zawodnicy czwartej edycji charzykowskiego Marbruk Triathlonu, który odbywa się w ramach cyklu imprez triathlonowych TriTour. Byli to zawodnicy zarówno doświadczeni, którzy ścigali się z rywalami i swoimi czasami, a także półamatorzy i amatorzy, którzy dopiero zaczęli przygodę z triathlonem.

Dystans tylko na pozór wydawał się prosty, ale na mecie widać było, że przepłynięcie blisko 500 metrów, przejechanie rowerem 22,5 km oraz przebiegnięcie 5 km dało się we znaki. A była to tylko rozgrzewka przed kolejnymi startami, bo odbywały się one na dłuższych trasach. O 11.00 zmagania rozpoczęli prawdziwi twardziele na dystansie 112,99 km, którzy mieli do przepłynięcia prawie 2 km, przejechania rowerem 90 km i przebiegnięcia 21,1 km.

Jako ostatni wystartowali zawodnicy w sztafecie na 56,5 km (0,95 km wodą, 45 rowerem, 10,5 km biegiem). Na niedzielę zaplanowano jeden start – również na dystansie 56,5 km, ale indywidualnie. Chętni, którzy chcieliby zobaczyć zmagania zawodników w trzech dyscyplinach powinni pojawić się na plaży w Charzykowach przed 11.00. Po 16.00 planowane jest zakończenie całej imprezy.

Wyniki można śledzić ona stronie http://live.sts-timing.pl/tricharzykowy.

Tekst i fot. (olo)


Zdjęcia - sobota (16.06):

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.