1-12-20
Czersk. Policja pilnowała znaleziska
Pocisk przy czerskim LO

Podczas prac ziemnych prowadzonych wczoraj (30.11) przy budynku czerskiego LO robotnicy natknęli się na pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej.

Wezwano policję, która do czasu przyjazdu saperów z Lęborka (żołnierze dotarli do Czerska dziś (1.12) rano) zabezpieczali znalezisko.

Saperzy zabrali niewybuch, który został zdetonowany na poligonie.

- Policjanci przypominają, że tego rodzaju przedmioty pomimo upływu lat są w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne. Zabronione jest ich odkopywanie, przenoszenie czy rozbrajanie. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem. Jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić. Należy jak najszybciej powiadomić o takim znalezisku najbliższą jednostkę Policji. Porozmawiajmy również na ten temat z naszymi dziećmi i uświadommy im zagrożenia związane ze znalezieniem takich niebezpiecznych przedmiotów. Pamiętajmy, że nawet w przypadku odnalezienia przedmiotu choćby przypominającego niewybuch, pod żadnym pozorem nie wolno nam go dotykać. Należy zabezpieczyć znalezisko przed dostępem innych osób oraz jak najszybciej powiadomić właściwe służby – przypomina Justyna Przytarska z KPP w Chojnicach.

Na zdjęciu pocisk znaleziony wczoraj (30.11) przy budynku czerskiego LO.

(red)





Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.