19-06-19
Gm. Czersk. Rozmowa z naszym kierowcą
Podziękowanie dla Mariana Gołuńskiego

Przeprowadziłam krótką rozmowę z Panem Marianem Gołuńskim, który autobusem szkolnym z dziećmi jeździ już 19 lat po naszej gminie Czersk. Wspomina, iż już w wojsku służąc był tam kierowcą. Pracował w PKS-ach, jeździł również samochodami ciężarowymi. Praca kierowcy autobusu szkolnego sprawia mu dużą satysfakcję. Dzieci dodają mu otuchy, czuje się wśród nich młodo i ma dzięki nim wiele energii i młodzieńczego entuzjazmu.

Nie wyobraża sobie na razie tego, że nie będzie jeździł autobusem z dziećmi. Jest to jego pasja, a nie tylko obowiązek. Pytając o śmieszną sytuację podczas podróży Pan Maran się uśmiecha i mówi : „Było ich wiele. Najważniejsze jednak jest dla mnie to, że zawsze bezpiecznie dowiozę dzieci do szkoły i odwiozę do domu”.
Dzieci z naszej gminy, które miały okazję jeździć z Panem Marianem autobusem często były obdarowywane  słodyczami, tak  po prostu, z ludzkiej życzliwości.  W tym roku w Będźmierowicach Pan Marian był gościem z okazji „Dnia Dziecka”- oczywiście nie zabrakło z Jego strony wielu niespodzianek w postaci słodyczy, statuetek i roweru.

Serdecznie dziękujemy Panie Marianie za wszystko!

Życzymy wszystkiego dobrego
Zdrowia i pogody ducha.

Mieszkańcy Będźmierowic

 

Sołtys Sołectwa Będźmierowice
Joanna Morawska

 


Pan Marian (na zdjęciu) ufundował w tym roku m.in. rower z okazji Dnia Dziecka.

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.