10-04-20
Powiat chojnicki. Policjanci w ostatnich kilku dniach ukarali kilkanaście osób
Policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem
mieszkańców w Święta Wielkanocne.
Apelujemy!!!- Zostańcie w domu!!!

W związku z nowymi przepisami dotyczącymi pandemii w Polsce policjanci z powiatu chojnickiego wraz z innymi służbami mundurowymi od kilku tygodni prowadzą intensywne działania ukierunkowane na zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby COVID-19. Tak też będzie podczas Świąt Wielkanocnych. Do codziennej służby skierowanych zostanie jeszcze więcej funkcjonariuszy, którzy będą kontrolować parki, miejscowości letniskowe, oraz inne miejsca grupowania się większych ilości osób. Policjanci także będą apelowali o pozostanie w domach, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. W końcu chodzi o nasze życie i zdrowie.

Zbliżają się Święta Wielkanocne jednak te będą zupełnie inne niż do tej pory, również dla służb mundurowych, które w trosce o zdrowie i życie obywateli w tym czasie będą prowadzić działania w celu zapobiegania  rozprzestrzeniania się koronawirusa. W teren w powiecie chojnickim zostanie skierowana znaczna ilość patroli policyjnych oraz innych służb mundurowych, która będzie kontrolowała osoby przemieszczające się. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracać będą na miejsca gdzie może dochodzić go grupowania się osób m.in. w parkach, plażach, placach zabaw oraz innych miejscach, gdzie mogą się gromadzić mieszkańcy naszego powiatu, a wszystko dla wspólnego dobra, żeby zahamować tą niosącą śmierć chorobę.

Większość mieszkańców stosuje się do obowiązujących przepisów związanych z pandemią, ale niestety pomimo wytężonej pracy mundurowych dochodzi do przypadków, gdzie mieszkańcy nie stosują się do obowiązujących przepisów. Policjanci w ostatnich kilku dniach ukarali kilkanaście osób, którzy za nic mieli stosowanie się do nowych zakazów czy ograniczeń.

Tylko wczoraj na terenie gminy Brusy policjanci w trakcie prowadzonych kontroli osób objętych kwarantanną, zauważyli na jednym z parkingów leśnych zaparkowane auto, a obok niego trzech mężczyzn, którzy jak się okazało wiedząc o nakazie pozostania w domu przyjechali do lasu żeby pożegnać swojego kolegę. Policjanci  ukarali 33, 24 i 19 latka mandatami karnymi.

To nasza wspólna sprawa i wspólne zadanie, żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19 wszyscy bezwzględnie musimy stosować się do nowych nakazów czy ograniczeń . Osoby, które będą lekceważyć nowe obostrzenia, dotyczące m.in. organizowania spotkań, przemieszczania się w sprawach niezbędnych będą musiały się liczyć z konsekwencjami.

Policjanci w tym trudnym czasie dbają o nasze wspólne bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że to wszystko dla naszego wspólnego dobra, bo przecież to właśnie w naszych rękach jest zdrowie i życie, nie tylko nasze, ale także naszych bliskich. Tylko wspólna mobilizacja i pozostanie w domach pozwoli na opanowanie stanu w jakim teraz się wszyscy znajdujemy. Wierzymy, że mieszkańcy naszego powiatu z rozsądkiem podejdą do zagrożenia , które nad nami czyha i będą stosowali się do poleceń i zaleceń służb.

Wszystkie ważne informacje dotyczące nowych przepisów znajdą Państwo w linku poniżej:

http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/187133,Epidemia-koronawirusa-zasady-bezpieczenstwa-na-dluzej.html

KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.