27-03-20
Powiat chojnicki. Akcję wspierają strażacy
Policjanci codziennie sprawdzają ponad
300 osób objętych kwarantanną w powiecie chojnickim

Policjanci z powiatu chojnickiego wykorzystując nagłośnienie na radiowozach podczas patrolowania ulic miast i wsi powiatu od kilku dni zalecają w czasie stanu epidemii pozostanie w domu.


Na terenie naszego powiatu mieszkańcy przestrzegają zasad kwarantanny oraz dodatkowych zasad w związku z koronawirusem. W gm. Czersk kwarantanną objętych jest kilkadziesiąt osób (ok. 50).  |  fot. KPP

W taki sposób, wspólnie z innymi służbami, w tym Strażą Pożarną, zachęcamy do wspólnej akcji #zostanwdomu, ale też do zastosowania się do wprowadzonych ograniczeń. Zachęcamy wszystkie osoby objęte kwarantanną do logowania się na aplikację- „Kwarantanna domowa”. W czasie, kiedy trwają działania mające na celu minimalizacje możliwości zarażenia się koronawirusem, stosujmy się do wydawanych poleceń wszystkich służb, wśród których są także policjanci. Funkcjonariusze codziennie kontrolują osoby objęte kwarantanną, które zgodnie z przepisami muszą przebywać w domowej izolacji.

Przypominamy, że jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, to mamy obowiązek być w miejscu kwarantanny! Za złamanie tego obowiązku możemy narazić się na postępowanie w sprawie o wykroczenie oraz przestępstwo narażenia zdrowia i życia innych osób. Policjanci każdego dnia sprawdzają ponad 300 osób objętych kwarantanną w powiecie chojnickim. Po udostępnieniu aplikacji dla osób i przeanalizowaniu informacji przez policjantów obserwuje się, że mieszkańcy zaczęli korzystać z aplikacji „Kwarantanna Domowa”, która jest bardzo prosta i intuicyjna.

Aplikacja ta ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych i dzięki niej nie trzeba angażować dodatkowych służb do tych działań, dlatego też warto zainstalować ją na swoim telefonie.

Więcej o aplikacji: https://www.gov.pl/web/koronawirus/kwarantanna-domowa  ​

Choć na terenie powiatu chojnickiego mieszkańcy przestrzegają zasad kwarantanny oraz dodatkowych zasad w związku z koronawirusem, to ponawiamy apel do wszystkich, o stosowanie się do poleceń służb sanitarnych oraz instytucji państwowych. W przypadku niestosowania się do nich Policja zacznie stosować restrykcje, zwłaszcza do osób, które będą wykazywać się lekceważeniem zagrożenia i ignorancją wobec przepisów.

Jak już mieszkańcy zauważyli od tygodnia na ulicach pojawiły się również policyjne radiowozy, a od wczoraj tą akcję edukacyjno-informacyjną w powiecie wsparli również strażacy z naszego terenu. Mundurowi działający wspólnie za pomocą megafonów przestrzegają i apelują o pozostanie w domu. Wszystko po to, aby zminimalizować zagrożenie epidemiologiczne w ramach akcji #zostanwdomu. Dzisiaj bezpieczeństwo Polaków zależy od odpowiedzialnego zachowania każdego z nas!

KPP Chojnice

Nagranie wideo z Czerska - ul. Gen. Maczka:

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.